فضـــــــــــول
آگهی استخدام از همه چیز و از همه جا قالب وبلاگ اخبار ، نرم افزار و سخت افزار و کدهای کاربردی وبلاگ  
آغاز فصل سرما برای محوطه‌ تاریخی پارسه ـ پاسارگاد همواره تنش‌زا بوده است. با اینکه میزان تخریب‌های انسانی‌ به‌واسطه مدیریت علمی پایگاه، به پایین‌ترین حد ممکن رسیده اما تغییر فصول، شرایط جوی و آلاینده‌های محیطی هنوز تهدید‌های جدی به‌شمار می‌روند. گفته می‌شود درحال‌حاضر روند تخریب‌ها از مرز ترک‌ و شکاف گذشته و فرسایش و ترکیدگی سنگ‌ها را سبب شده‌است.
به‌گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی "CHN"، بسیاری از کارشناسان و فعالان میراث‌فرهنگی با اعتراض به چگونگی شرایط حفاظتی آثار، تمهیدات فعلی را برای جلوگیری از آسیب‌های طبیعی و آلاینده‌های محیطی کافی نمی‌دانند.
پس از گذشت 33 سال از ثبت جهانی مجموعه تخت جمشید و 8 سال از محوطه تاریخی پاسارگاد در فهرست یونسکو هنوز شرایط حفاظتی و جلوگیری از آسیب‌های مخرب رضایت‌کننده توصیف نمی‌شود.
هنوز مطالعات در رابطه با خطر عوامل جوی و آلاینده‌های محیطی روی این مجموعه‌های جهانی رضایت‌بخش نیست. باران که می‌بارد، چاله‌های آب در تخت‌جمشید، یکی پس از دیگری شکل می‌گیرد. کاخ خزانه بر اثر تجمع‌ آب‌‌ باران تبدیل به خزینه می‌شود و نفس صدستون هم به‌شماره می‌افتد.
فعالان‌میراث‌فرهنگی اما معتقدند میزان فرسایش آثار در فصل سرما چند برابر می‌شود. «امین طباطبایی»، یکی از فعالان میراث‌فرهنگی در استان فارس است.
او به CHN می‌‌گوید: «زمانی‌که پاسارگاد در فهرست میراث جهانی قرار گرفت، همگان امیدوار بودند که این موضوع بهانه‌ای باشد برای حفاظت دقیقتر و بیش از پیش آثار باقی مانده از دوران هخامنشی، اما هر چه از آن تاریخ دورتر می‌شویم، میزان فرسایش آثار بیشتر و بیشتر می‌شود.»
به‌گفته وی، هر چند در محوطه میراث‌جهانی پاسارگاد برای کنترل آسیب‌رسانی به محوطه توسط بازدیدکنندگان تدابیر مناسبی اندیشیده شده اما متولیان این اثر جهانی، گویا فراموش کرده‌اند که بیشترین فرسایش در پاسارگاد ناشی از عوامل طبیعی است.
اگر طی 10 سال گذشته چند بار به پاسارگاد رفته باشید، متوجه خواهید شد که در بسیاری از کاخ‌ها، هوازدگی و از هم‌گسستگی سنگ‌ها به صورت روزانه رو به افزایش است. بسیاری از پایه ستون‌ها با مشکل هوازدگی دست و پنجه نرم می‌کنند.
این فعال میراث‌فرهنگی ادامه می‌دهد: «برخی شالی ستون‌ها همچنان روی خاکی که در تمام فصل بارندگی خیس و مرطوب و گلی است و در بهار و تابستان انواع گیاهان از اطرافشان می‌رویند، نگهداری می‌شوند. مهمترین نقش‌برجسته پاسارگاد یعنی نقش انسان بالدار هم روز به روز محوتر می‌شود و با همین روند شاید چند سال دیگر تنها جرز دیواری که روی آن قرار گرفته است باقی مانده باشد.
اما «مازیار کاظمی» سرپرست پیشین مجموعه تخت‌جمشید به 3 عامل؛ آلاینده‌های محیطی، شرایط جوی و عوامل بیولوژیک اشاره می‌کند و می‌افزاید: «آلاینده‌های محیطی که ناشی از میزان گازهای متصاعد شده از مراکز صنعتی چون پتروشیمی و شهرک‌های صنعتی در اطراف تخت جمشید و همینطور دود حاصل از آتش‌سوزی زمین‌های زراعی است، عوامل آسیب‌زا به‌شمار می‌روند که در تخت‌جمشید بیشتر و در پاسارگاد کمتر دیده می‌شود.
به‌گفته کاظمی تغییرات فصلی و شرایط جوی و عوامل بیولوژیک از مهمترین تهدیداتی به‌شمار می‌روند که گریبان مجموعه‌های جهانی پارسه و پاسارگاد را گرفته‌اند.
این کارشناس اعتقاد دارد، هوازدگی یکی از مشکلات ثابت و همیشگی مجموعه‌های سنگی کشور است. چنانچه پس از تخریب‌های انسانی شدیدترین آسیبی که بناهای تاریخی وارد می‌آید، هوازدگی و فرسایش محیطی در محوطه‌های باز است.
اما در رابطه با این مسئله یک واقعیت را باید پذیرفت و آن اینست که محوطه‌های تاریخی موزه نیست و قابلیت کنترل 100 درصد روی آن وجود ندارد. محوطه‌ای که در فضای باز قرار دارد خواه ناخواه رو به اضمحلال می‌رود و این شرایط برای محوطه‌های خارج از کشور هم صدق می‌کند.
از آنجایی‌که نوع سنگ‌های پارسه و پاسارگاد آهکی هستند و از قابلیت انتقال رطوبت برخوردارند بنابراین نزولات جوی باعث بالا رفتن رطوبت سنگ‌ها و باد باعث افزایش تعرق در سطوح سنگ‌ها می‌شود و با پایین آمدن دما، همین رطوبت باعث یخ‌زدگی و به مرور زمان سبب ایجاد ترک و شکاف در آثار می‌شوند. اتفاقی که شرایط جوی باعث آن شده و به‌گفته کارشناسان گریزی هم از آن نیست.
اما کاظمی صرفنظر از عوامل طبیعی به آلاینده‌های محیطی تاکید می‌کند. چراکه به‌گفته این کارشناس اگر نمی‌توان جلوی عوامل و شرایط جوی را گرفت اما می‌توان بر آلاینده‌های جوی انسانی کنترل و نظارت داشت و آن‌ها را به‌حداقل رساند.
پتروشیمی و شهرک‌های صنعتی در اطراف تخت جمشید و دود حاصل از آتش‌سوزی زمین‌های زراعی آسیب‌هایی است که باید هر چه‌سریعتر به رفع آن‌ها پرداخت.
اما دسته سوم عوامل مخرب به عوامل بیولوژیکی بر می‌گردد. جاندارانی که به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم روی بناهای تاریخی تاثیر می‌گذارند جزو این دسته به‌شمار می‌روند. گلسنگ‌ها هم جزو این ساختار محسوب می‌شود.
کاظمی در این‌باره می‌گوید: پرندگان با نفوذ در جداره‌ها برای لانه‌سازی و خزندگانی چون موش خرما با حفر تونل اثر را مورد تهدید قرار می‌دهند.
هر چند در مجموعه پارسه و پاسارگاد روند تخریب این دسته از جانداران به‌دلیل رفت‌و آمدهای انسانی بسیار اندک است. اما مسئله‌ای که مشهود است گسترش گلسنگ‌ها روی آثار تاریخی است.
سالهاست روش‌های مبارزه با گلسنگ‌ها، فیزیکی بوده است به‌طوری‌که گلسنگ‌ها تنها از روی سطح برداشته می‌شود و با تغییر شرایط جوی و رطوبت دوباره رشد و نمو خود را از سر می‌گیرد.
این درحالی است که سرپرست پیشین مجموعه تخت جمشید مطالعاتی که درخصوص جلوگیری از رشد گلسنگ‌ها صورت گرفته را بسیار اندک می‌داند.
به‌گفته وی، با اینکه در سطح مطالعاتی یکسری پیشنهادات مطرح شده اما از آنجایی‌که هنوز صاحب‌نظری در مباحث حفاظت آثار در مقابل گلسنگ وجود ندارد و همکاری‌ و مشارکت بین‌المللی مسائل مربوط به بودجه یکی از مشکلات آن است هنوز اتفاقی خاصی این رابطه وجود نداشته است.
صرفنظر از مسائل حفاظتی، در محوطه 160 هکتاری پاسارگاد که بخش عمده‌ای از مسیر بازدید آن پیاده‌رو است، برای بازدیدکنندگان از مجموعه کمترین امکانات رفاهی نیز در نظر گرفته نشده است.
طباطبایی در این‌باره می‌گوید: «در تمام این محوطه گسترده، نه‌تنها کافی‌شاپی دیده نمی‌شود که برای استراحت همزمان 20 نفر باردیدکننده صندلی وجود ندارد. این درحالی‌است که برای بازدیدی که ممکن است بیش از 2 یا 3 ساعت به طول انجامد، تنها یک یا 2 آبخوری که یکی در محل وروی مجموعه است و دیگری در میانه‌های آن، امکانات دیگری موجود نیست!
به‌گفته وی، درد مشترک بسیاری از آثار تاریخی کشور در اینجا هم وجود دارد. راهنما برای معرفی مجموعه پیش‌بینی نشده است و بسیاری از مردم هنگامی که بازدیدشان پایان یافت، چیز زیادی بر دانسته‌هایشان افزوده نشده است.
اما در مورد تخت‌جمشید، شرایط بهتر است. مجموعه میراث جهانی حفاظت فیزیکی را نسبت به سال‌های گذشته بهتر کرده است. بسیاری از آثار با دیواره‌های محافظ شیشه‌ای که در فاصله خوبی از نقش‌ها قرار دارند، محافظت می‌شوند و بازدید کننده در بیشتر مناطق به نقوش دسترسی ندارد.
اما سرپرست پیشین تخت‌جمشید تاکید دارد که پیشروترین آسیب‌ها در محوطه‌های تاریخی عوامل انسانی هستند.
موضوعی که به‌دلیل اجرای علمی طرح مدیریت بازدیدکننده در پایگاه پارسه، پاسارگاد و چغازنبیل سبب شده که این آسیب‌ها به‌کمترین میزان خود برسد.
در این مجموعه‌ها برخلاف دیگر محوطه‌‌های تاریخی کارشناسان و ناظران کاملا متوجه هستند که چگونه مسیر و بازدید‌کنندگان را به‌صورت علمی مدیریت کنند.
این‌درحالی است که با توجه به حجم بازدیدکنندگان مسیرها مشخص و کارکنان پارسه و پاسارگاد با برنامه مدون سالیانه راهکارهای جدید در نظر می‌گیرند.


برچسب‌ها: پاسارگاد تخت جمشید میراث فرهنگی
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 22:40 ] [ رامین ]
ساعت 18 و 45 دقیقه 23 آبان امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 ، وقوع یک فقره قتل در منطقه دولت آباد ـ خیابان پروین اعتصامی به کلانتری167 دولت آباد اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتری و تیم بررسی صحنه اداره دهم در محل ، در بررسی های انجام شده مشخص شد زنی به نام "منصوره . ف" 34ساله بوسیله روسری از سوی قاتل یا قاتلین به قتل رسیده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرری ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با شناسایی اعضای خانواده مقتول ، کارآگاهان دریافتند که مقتول پیش از به قتل رسیدن ، با خواهرش قرار ملاقات داشته تا برای خرید لباس به بازار برود اما ساعت 16 طی تماس تلفنی که مقتول با خواهرش داشته عنوان داشته که همسرش به نام "فرشاد . ق" 40 ساله با او تماس گرفته و قصد دارد تا برای بردن مدارک شناسایی به خانه بیاید و به همین علت از خواهر خود خواسته تا یک ساعت دیرتر به بازار بروند .

خواهر مقتول در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت : در حالیکه منتظر تماس منصوره بودم ، یکی از دوستان خواهرم با من تماس گرفت و عنوان کرد که از شماره تلفن همراه منصوره پیامکی را با این عنوان که "منصوره را خفه کردن . به خانواده اش خبر بدهید" دریافت کرده ! و بعد از آن نیز تلفن همراه منصوره خاموش شده است .

با توجه به اظهارات خواهر مقتول ، کارآگاهان اداره دهم با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از خانواده منصوره موفق به شناسایی محل سکونت همسر مقتول در شهرستان آستانه اشرفیه شدند .

کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان آستانه اشرفیه رفته و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که فرشاد دارای همسر دوم می باشد که به علت مطالبه مهریه و نفقه از سوی همسر دوم خود ، به حبس محکوم شده و در حال حاضر نیز در زندان به سر می برد که با انجام هماهنگی های لازم ، فرشاد از زندان تحویل و جهت انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شد .

با آغاز تحقیقات در اداره دهم ، فرشاد در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایتی شد و ادعا کرد که در زمان وقوع جنایت در تهران حضور نداشته و خود را به مسئولان زندان معرفی کرده است .

کارآگاهان اداره دهم در بررسی سوابق زندان اطلاع پیدا کردند که بر خلاف ادعاهای فرشاد ، وی چند روز پیش از وقوع جنایت از زندان مرخصی گرفته و پس از گذشت چند روز از زمان وقوع جنایت خود را به زندان معرفی کرده است .

با توجه به اطلاعات جدید به دست آمده و برخی اظهارات ضد و نقیض بدست آمده از اظهارات اولیه ، فرشاد به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : مدت 10 سال پیش با مقتول در تهران ازدواج کردم اما در طی این مدت به خاطر بالا گرفتن اختلافات ، تصمیم گرفتیم تا به صورت توافقی از همدیگر جداشویم . پس از آن ، من به شمال رفته و حدود دو سال قبل با همسر دوم خود ازدواج کردم . پس از گذشت مدتی ، منصوره دوباره با من تماس گرفت و به اصرار وی تصمیم گرفتم تا دوباره او را به عقد خود در بیاورم و حتی برای او خانه ای در شهرستان آستانه اشرفیه تهیه کردم که همسر دومم متوجه موضوع شد و با طرح شکایتی درخواست مطالبه مهریه و نفقه خود را کرد که به علت عدم توانایی در پرداخت آنها به حبس محکوم شدم و منصوره نیز به تهران بازگشت . 20 آبان برای یک هفته از زندان مرخصی گرفتم و 23 آبان برای دیدن منصوره به تهران آمدم اما در تهران متوجه شدم که او قصد زندگی با مرا ندارد ! در حالیکه بسیار عصبانی شده بودم ، روسری اش را دور گردنش پیچیدم و پس برداشتن مبلغ 50 هزار تومان و ارسال پیامک از طریق تلفن همراه منصوره ، گوشی تلفن همراه منصوره را در داخل جوی آب انداخته و به شهرستان بازگشتم و با توجه به پایان مرخضی زندان ، خودم را به زندان معرفی کردم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : " با توجه به اعتراف صریح متهم و به دستور مقام قضایی ، قرار بازداشت موقت به اتهام قتل عمد صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت


برچسب‌ها: پیامک جنایت
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 14:14 ] [ رامین ]
خواستاران بهشت و فراریان جهنم در خوابند
يكشنبه ، 19 آذر 1391 ، 13:40

امام علی(ع) می فرمایند: هرگز چیزى مانند بهشت ندیدم که خواستارانش به خواب رفته باشند، و نه همانند آتش که فراریان از آن، این چنین در خواب فرو رفته باشند.

امام علی (ع) در خطبه 28 نهج البلاغه در بی وفایى دنیا و توجه به آخرت می فرمایند: اما بعد، دنیا روى بازگردانده و وداع خویش را اعلام داشته است، آخرت روى آور شده و طلایه آن آشکار گردیده است. ‏آگاه باشید! امروز، روز تمرین و آمادگى و فردا روز مسابقه است، جایزه برندگان، بهشت و سرانجام عقب ماندگان آتش خواهد بود. آیا کسى یافت مى‏شود که ‏پیش از فرا رسیدن مرگش از خطاهایش توبه کند؟ و آیا انسانى پیدا مى‏شود که قبل از رسیدن ‏آن روز، عمل نیکى براى خود انجام دهد؟
آگاه باشید! همه در دوران آرزوئى بسر مى‏برید که اجل و مرگ به دنبال دارد با این‏ حال هر کس پیش از رسیدن اجلش، در همان دوران آرزوهایش به عمل پردازد، اعمالش‏به او منفعت مى‏بخشد و مرگش به او زیانى نمى‏رساند و آن کس که در این ایام آرزو، پیش ‏از فرا رسیدن اجل در عمل کوتاهى کند گرفتار خسران شده و فرا رسیدن اجل براى وى ‏زیانبخش است. همانطور که به هنگام ترس و ناراحتى براى خدا عمل مى‏کنید به هنگام آرامش ‏نیز عمل نمائید.
آگاه باشید من هرگز چیزى مانند بهشت ندیدم که خواستارانش به خواب رفته باشند، و نه همانند آتش که فراریان از آن، این چنین در خواب فرو رفته باشند. خوب بدانید! آنها که از حق بهره‏مند نشوند، زیان باطل دامنشان را فرا خواهد گرفت و آن کس که هدایت،راهنمایش نگردد گمراهى او را به هلاکت مى‏کشاند.
آگاه باشید! فرمان کوچ درباره شما صادر گردیده و به زاد و توشه آخرت راهنمائى ‏شده‏اید. وحشتناک ترین چیزى که بر شما مى‏ترسم هواپرستى و آرزوهاى دور و دراز است. ‏از این دنیا زاد و توشه‏اى برگیرید که فردا خود را با آن حفظ کنید!
سید رضى مى‏فرماید: اگر سخنى باشد که مردم را به سوى زهد بکشاند و به عمل براى آخرت وادار سازد. همین سخن است که مى‏تواند علاقه انسان را از آرزوها قطع کند و جرقه بیدارى و تنفر از اعمال زشت را در قلب، برافروزد و از شگفت‏آورترین جمله‏هاى مزبور، این جمله است: «الاوان الیوم المضمار و غدا السباق و السبقة الجنة و الغایة النار» آگاه باشید امروز روز تمرین‏ و آمادگى و فردا روز مسابقه است، جایزه برندگان بهشت و سرانجام عقب ماندگى آتش ‏خواهد بود، زیرا با اینکه در این کلام الفاظ بلند و معانى گرانقدر و تمثیل صحیح و تشبیه واقعى ‏مى‏باشد سرى عجیب و معنائى لطیف در آن نهفته شده و آن جمله ‏«و السبقة الجنة و الغایة النار» است.
امام بین این دو لفظ ‏«السبقة‏» و «الغایة‏» به خاطر اختلاف معنى جدائى افکنده، نگفته ‏است ‏«السبقة النار» چنانکه ‏«السبقة الجنة‏» گفته، زیرا سبقت جستن در مورد امرى دوست‏ داشتنى است و این از صفات بهشت است و این معنى در آتش‏ «که از آن بخدا پناه می بریم‏» وجود ندارد، امام جائز ندانسته که بگوید: «السبقة النار» بلکه فرموده است الغایة النار، زیرا مفهوم غایت (پایان) مفهوم وسیعى است که در موضوعات مسرت بخش و غیر مسرت بخش به کار مى‏رود و در حقیقت ‏مرادف‏ «مصیر» و «مآل‏» است(که به معنى سرانجام مى‏آید) چنانکه خداوند مى‏فرماید: «قل تمتعوا فان مصیرکم الى النار»: به کافران بگو بهره بگیرید که سرانجام شما به سوى ‏آتش است.
در این خطبه دقت کنید که باطنى شگفت‏آور و عمقى زیاد دارد و چنین است اکثرسخنان امام(ع) و در بعضى نسخه‏هاى این خطبه چنین آمده است‏ «و السبقة الجنة‏» (به ضم ‏سین) که به جایزه‏اى گفته مى‏شود که به پیشتازان و برندگان مسابقه داده مى‏شود خواه وجه ‏نقد باشد یا جنس دیگرى و معنى هر دو کلمه به هم نزدیک است.
توضیح‏ها:
این خطبه را «جاحظ‏» در کتاب‏ «البیان و التبیین‏» و «مسعودى‏» در کتاب ‏«مروج الذهب‏» و«ابن فتیبه‏» در عیون الاخبار- با کمى اختلاف‏ در بعضى جمله‏ها و صاحب کتاب‏ «اعجاز القرآن‏» و «تحف العقول‏» و «ابن‏عبد ربه‏» در «عقد الفرید» آورده‏اند.(مستدرک و مدارک نهج البلاغه صفحه 242)
امام(ع) در این خطبه از زهد و پارسائى در دنیا سخن گفته ‏است. ابن ابى الحدید در اینجا نکات جالبى آورده که ذکر پاره‏اى از آن مناسب است: الف- «ابو حازم‏» مى‏گوید: «بین من و زمامداران، تنها یکروز تفاوت است اما دیروز که نه آنها لذات ‏آن را به یاد دارند و نه من تلخی هاى آنرا و فردا هر دو در خطر قرار داریم، تنها امروز است که آنها زمامدارند و من در این حال، آن هم معلوم نیست تا عصر چه شود؟»!
ب: مى‏گویند: هنگامى که عبد الملک مروان در سختى قرار گرفته بود، لباسشویى را دید گفت دوست دارم من هم مانند او لباسشو بودم، روزانه کسب مى‏نمودم وزندگى آرامى داشتم: این سخن را به ابوحازم گزارش کردند، گفت‏: «الحمدلله ‏که زمامداران به هنگام مرگ دوست دارند همچون ما باشند و ما در موقع مرگ‏ آرزوى مقام آنان را نداریم‏»!
ج: به شخص زاهدى گفته شد چگونه به تنهائى به سر مى‏برى؟ گفت: تنها نیستم با خدایم همنشینم.«اذا شئت ان یناجینى قرات کتابه،و اذا شئت ان اناجیه صلیت‏»، یعنى هر گاه بخواهم او با من سخن بگوید کتابش را مى‏خوانم و هر گاه خواستم با او حرف بزنم نماز مى‏خوانم.
د: مى‏گویند اسکندر وارد یکى از شهرهائى که گشوده بود، شد، از اولاد زمامداران آنها که باقى بودند جویا شد، گفته شد مردى از آنها هست‏ که در قبرستان سکونت گزیده، وى را احضار کرد. گفت: چرا مجاور قبرستان شده‏اى؟ پاسخ داد: مى‏خواستم تفاوت و برترى استخوانهاى زمامداران از زیردستانشان را بیابم، اما همه را مساوى یافتم، اسکندر گفت: مى‏خواهى تابع من گردى که شرافت و بزرگى پدرانت را برایت زنده کنم، ‏اما اگر همت داشته باشى؟! در پاسخ اسکندر گفت: اتفاقا همتم بلند است. پرسید چیست؟ گفت: آرزوى من این است که زندگى که مرگ نداشته باشد، جوانى که پیرى در آن نباشد ثروتى که فقر دست ‏به آن نیازد و خوشحالى ‏که رنج ‏به دنبال نداشته باشد، نصیبم شود. اسکندر گفت: اینها نزد من پیدا نمى‏شود. مرد گفت: پس مرا به حال خود واگذار تا از آنکس که دارد بخواهم.
ه: «منصور دوانیقى‏» از «عمرو بن عبید» در خواست کرد که او را اندرز کند. عمرو گفت: به آنچه دیده‏ام موعظه‏ات کنم، یا به آنچه شنیده‏ام؟ گفت: به آنچه دیده‏اى! گفت:«عمر بن عبد العزیز» را به هنگام مرگ مشاهده کردم. 11 پسر داشت ‏و17 دینار از خود باقى گذاشت، 5 دینار آنرا کفنى برایش تهیه کردند و با 2 دینار آن زمین قبرش خریدند، در نتیجه به هر یک از فرزندانش کمتر از یک دینار ارث رسید. اما«هشام بن عبد الملک‏»را هنگام مرگ دیدم که 10 پسر داشت و به هر کدام ‏یک میلیون دینار از ارث او رسید. یک روز هم یکى از پسران عمر بن عبد العزیز را یافتم که تنها در همان روز100 اسب را براى جهاد در راه خداوند آماده ساخته بود و یکى از فرزندان ‏هشام را ملاقات کردم، در حالى که دست نیاز به سوى مردى دراز کرده بود که به‏ او صدقه دهد!(نقل از جلد 2 شرح نهج البلاغه ابن ابى الحدید، ص 94 به بعد)
خواستاران بهشت و فراریان جهنم در خوابند
يكشنبه ، 19 آذر 1391 ، 13:40

امام علی(ع) می فرمایند: هرگز چیزى مانند بهشت ندیدم که خواستارانش به خواب رفته باشند، و نه همانند آتش که فراریان از آن، این چنین در خواب فرو رفته باشند.

امام علی (ع) در خطبه 28 نهج البلاغه در بی وفایى دنیا و توجه به آخرت می فرمایند: اما بعد، دنیا روى بازگردانده و وداع خویش را اعلام داشته است، آخرت روى آور شده و طلایه آن آشکار گردیده است. ‏آگاه باشید! امروز، روز تمرین و آمادگى و فردا روز مسابقه است، جایزه برندگان، بهشت و سرانجام عقب ماندگان آتش خواهد بود. آیا کسى یافت مى‏شود که ‏پیش از فرا رسیدن مرگش از خطاهایش توبه کند؟ و آیا انسانى پیدا مى‏شود که قبل از رسیدن ‏آن روز، عمل نیکى براى خود انجام دهد؟
آگاه باشید! همه در دوران آرزوئى بسر مى‏برید که اجل و مرگ به دنبال دارد با این‏ حال هر کس پیش از رسیدن اجلش، در همان دوران آرزوهایش به عمل پردازد، اعمالش‏به او منفعت مى‏بخشد و مرگش به او زیانى نمى‏رساند و آن کس که در این ایام آرزو، پیش ‏از فرا رسیدن اجل در عمل کوتاهى کند گرفتار خسران شده و فرا رسیدن اجل براى وى ‏زیانبخش است. همانطور که به هنگام ترس و ناراحتى براى خدا عمل مى‏کنید به هنگام آرامش ‏نیز عمل نمائید.
آگاه باشید من هرگز چیزى مانند بهشت ندیدم که خواستارانش به خواب رفته باشند، و نه همانند آتش که فراریان از آن، این چنین در خواب فرو رفته باشند. خوب بدانید! آنها که از حق بهره‏مند نشوند، زیان باطل دامنشان را فرا خواهد گرفت و آن کس که هدایت،راهنمایش نگردد گمراهى او را به هلاکت مى‏کشاند.
آگاه باشید! فرمان کوچ درباره شما صادر گردیده و به زاد و توشه آخرت راهنمائى ‏شده‏اید. وحشتناک ترین چیزى که بر شما مى‏ترسم هواپرستى و آرزوهاى دور و دراز است. ‏از این دنیا زاد و توشه‏اى برگیرید که فردا خود را با آن حفظ کنید!
سید رضى مى‏فرماید: اگر سخنى باشد که مردم را به سوى زهد بکشاند و به عمل براى آخرت وادار سازد. همین سخن است که مى‏تواند علاقه انسان را از آرزوها قطع کند و جرقه بیدارى و تنفر از اعمال زشت را در قلب، برافروزد و از شگفت‏آورترین جمله‏هاى مزبور، این جمله است: «الاوان الیوم المضمار و غدا السباق و السبقة الجنة و الغایة النار» آگاه باشید امروز روز تمرین‏ و آمادگى و فردا روز مسابقه است، جایزه برندگان بهشت و سرانجام عقب ماندگى آتش ‏خواهد بود، زیرا با اینکه در این کلام الفاظ بلند و معانى گرانقدر و تمثیل صحیح و تشبیه واقعى ‏مى‏باشد سرى عجیب و معنائى لطیف در آن نهفته شده و آن جمله ‏«و السبقة الجنة و الغایة النار» است.
امام بین این دو لفظ ‏«السبقة‏» و «الغایة‏» به خاطر اختلاف معنى جدائى افکنده، نگفته ‏است ‏«السبقة النار» چنانکه ‏«السبقة الجنة‏» گفته، زیرا سبقت جستن در مورد امرى دوست‏ داشتنى است و این از صفات بهشت است و این معنى در آتش‏ «که از آن بخدا پناه می بریم‏» وجود ندارد، امام جائز ندانسته که بگوید: «السبقة النار» بلکه فرموده است الغایة النار، زیرا مفهوم غایت (پایان) مفهوم وسیعى است که در موضوعات مسرت بخش و غیر مسرت بخش به کار مى‏رود و در حقیقت ‏مرادف‏ «مصیر» و «مآل‏» است(که به معنى سرانجام مى‏آید) چنانکه خداوند مى‏فرماید: «قل تمتعوا فان مصیرکم الى النار»: به کافران بگو بهره بگیرید که سرانجام شما به سوى ‏آتش است.
در این خطبه دقت کنید که باطنى شگفت‏آور و عمقى زیاد دارد و چنین است اکثرسخنان امام(ع) و در بعضى نسخه‏هاى این خطبه چنین آمده است‏ «و السبقة الجنة‏» (به ضم ‏سین) که به جایزه‏اى گفته مى‏شود که به پیشتازان و برندگان مسابقه داده مى‏شود خواه وجه ‏نقد باشد یا جنس دیگرى و معنى هر دو کلمه به هم نزدیک است.
توضیح‏ها:
این خطبه را «جاحظ‏» در کتاب‏ «البیان و التبیین‏» و «مسعودى‏» در کتاب ‏«مروج الذهب‏» و«ابن فتیبه‏» در عیون الاخبار- با کمى اختلاف‏ در بعضى جمله‏ها و صاحب کتاب‏ «اعجاز القرآن‏» و «تحف العقول‏» و «ابن‏عبد ربه‏» در «عقد الفرید» آورده‏اند.(مستدرک و مدارک نهج البلاغه صفحه 242)
امام(ع) در این خطبه از زهد و پارسائى در دنیا سخن گفته ‏است. ابن ابى الحدید در اینجا نکات جالبى آورده که ذکر پاره‏اى از آن مناسب است: الف- «ابو حازم‏» مى‏گوید: «بین من و زمامداران، تنها یکروز تفاوت است اما دیروز که نه آنها لذات ‏آن را به یاد دارند و نه من تلخی هاى آنرا و فردا هر دو در خطر قرار داریم، تنها امروز است که آنها زمامدارند و من در این حال، آن هم معلوم نیست تا عصر چه شود؟»!
ب: مى‏گویند: هنگامى که عبد الملک مروان در سختى قرار گرفته بود، لباسشویى را دید گفت دوست دارم من هم مانند او لباسشو بودم، روزانه کسب مى‏نمودم وزندگى آرامى داشتم: این سخن را به ابوحازم گزارش کردند، گفت‏: «الحمدلله ‏که زمامداران به هنگام مرگ دوست دارند همچون ما باشند و ما در موقع مرگ‏ آرزوى مقام آنان را نداریم‏»!
ج: به شخص زاهدى گفته شد چگونه به تنهائى به سر مى‏برى؟ گفت: تنها نیستم با خدایم همنشینم.«اذا شئت ان یناجینى قرات کتابه،و اذا شئت ان اناجیه صلیت‏»، یعنى هر گاه بخواهم او با من سخن بگوید کتابش را مى‏خوانم و هر گاه خواستم با او حرف بزنم نماز مى‏خوانم.
د: مى‏گویند اسکندر وارد یکى از شهرهائى که گشوده بود، شد، از اولاد زمامداران آنها که باقى بودند جویا شد، گفته شد مردى از آنها هست‏ که در قبرستان سکونت گزیده، وى را احضار کرد. گفت: چرا مجاور قبرستان شده‏اى؟ پاسخ داد: مى‏خواستم تفاوت و برترى استخوانهاى زمامداران از زیردستانشان را بیابم، اما همه را مساوى یافتم، اسکندر گفت: مى‏خواهى تابع من گردى که شرافت و بزرگى پدرانت را برایت زنده کنم، ‏اما اگر همت داشته باشى؟! در پاسخ اسکندر گفت: اتفاقا همتم بلند است. پرسید چیست؟ گفت: آرزوى من این است که زندگى که مرگ نداشته باشد، جوانى که پیرى در آن نباشد ثروتى که فقر دست ‏به آن نیازد و خوشحالى ‏که رنج ‏به دنبال نداشته باشد، نصیبم شود. اسکندر گفت: اینها نزد من پیدا نمى‏شود. مرد گفت: پس مرا به حال خود واگذار تا از آنکس که دارد بخواهم.
ه: «منصور دوانیقى‏» از «عمرو بن عبید» در خواست کرد که او را اندرز کند. عمرو گفت: به آنچه دیده‏ام موعظه‏ات کنم، یا به آنچه شنیده‏ام؟ گفت: به آنچه دیده‏اى! گفت:«عمر بن عبد العزیز» را به هنگام مرگ مشاهده کردم. 11 پسر داشت ‏و17 دینار از خود باقى گذاشت، 5 دینار آنرا کفنى برایش تهیه کردند و با 2 دینار آن زمین قبرش خریدند، در نتیجه به هر یک از فرزندانش کمتر از یک دینار ارث رسید. اما«هشام بن عبد الملک‏»را هنگام مرگ دیدم که 10 پسر داشت و به هر کدام ‏یک میلیون دینار از ارث او رسید. یک روز هم یکى از پسران عمر بن عبد العزیز را یافتم که تنها در همان روز100 اسب را براى جهاد در راه خداوند آماده ساخته بود و یکى از فرزندان ‏هشام را ملاقات کردم، در حالى که دست نیاز به سوى مردى دراز کرده بود که به‏ او صدقه دهد!(نقل از جلد 2 شرح نهج البلاغه ابن ابى الحدید، ص 94 به بعد)

برچسب‌ها: بهشت و جهنم
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 13:47 ] [ رامین ]
يكشنبه ، 19 آذر 1391 ، 08:51

مدت‌هاست شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 همزمان با شب یلدا در ایران در وبلاگ‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود و هر روز ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد.

البته از سوی کارشناسان علمی و به خصوص سازمان فضایی ناسا این شایعات تکذیب شده و حتی ناسا آن را شایعه‌ای مضحک دانسته است.

قضیه به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 برای نخستین بار با این ادعا آغاز شد که سیاره‌ای به نام «نیبیرو» که سومری‌ها آن را کشف کرده‌اند، در حال حرکت به سوی زمین است. ابتدا گفته می‌شد که این فاجعه در ماه می 2003 رخ می‌دهد و زمانی که این تاریخ گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد، زمان موعد به دسامبر 2012 تغییر کرد و به تقویم باستانی «مایا» که تحول بزرگ در زمستان سال 2012 را پیش‌بینی کرده بود، ربط داده شد، به همین دلیل هم تاریخ 20 دسامبر به عنوان روز موعود پیش‌بینی شد.

در مورد این شایعه سازمان جهانی ناسا این موضوع را مطرح کرد که نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین چیزی را پیش‌بینی نکرده است.

در گزارش ناسا آمده است، اصلاً تراز به خط شدن گیتی وجود ندارد و حداقل تا چند دهه آینده چنین هم‌راستایی رخ نمی‌دهد و حتی اگر هم چنین پدیده‌ای اتفاق افتد، تأثیر آن بر زمین بسیار ناچیز است.

به عنوان نمونه، در سال 1962 چنین هم‌ترازی رخ داد و 2 مورد دیگر هم در سال‌های 1982 و 2000 اتفاق افتاد.

در هر دسامبر هم زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری هم‌تراز می‌شوند، اما این یک رخداد سالانه است که هیچ تبعاتی هم ندارد.

* پایان عصر جاهلیت و آغاز عصر دانایی

قسمت عمده‌ای از شایعه مربوط به پایان آمدن دنیا را به منجم‌ها نسبت داده‌اند در صورتی که منجم‌ها حرفی در این زمینه نگفته‌اند و این مسئله توجیه علمی ندارد.

برخی می‌گویند بر اساس تقویم مایا وقتی یک روز در سه دور این تقویم مشترک باشد آخر دنیاست، در صورتی که تقویم مایا سه دور مختلف دارد که امکان مشترک بودن یک روز در این سه دور در بعضی سال‌ها اتفاق عجیبی نیست.

هم‌ترازی خورشید و مرکز کهکشان و زمین نیز که برخی به عنوان توجیه علمی پایان دنیا بودن اعلام می‌کنند هر سال اتفاق می‌افتد.

تئوری‌هایی که برای این شایعه مطرح کردند اصلاً جدی نیست ولی یکی از پیش‌بینی‌های آنها می‌تواند به واقعیت نزدیک باشد که این تئوری می‌گوید در 21 دسامبر 2012 و پس از آن سطح آگاهی مردم جهان بالا می‌رود و مردم با ابعاد معنوی و روحانیت بیشتر آشنا می‌شوند.

اینکه عصر جهل به پایان برسد و عصر روشنایی، دانایی و خرد آغاز شود مسئله امیدوارکننده‌ای است و اصلاً ترسناک نیست.

قرار نیست چیزی نابود شود ولی برخی کشورها نظیر کشور روسیه در شبکه‌های تلویزیونی خود به طور مداوم برنامه‌هایی را به عنوان پایان دنیا پخش می‌کنند که این مسئله فقط سبب ترس و افسردگی در مردم می‌شود.

حتی از نظر مذهبی نیز این مسئله توجیه ندارد زیرا در قرآن هم بیان شده که کلید تمام اسرار در دست خداست و کسی از زمان ظهور امام زمان(عج) و قیامت اطلاعی ندارد.

*این حرف‌های بی‌اساس، شبیه سرگرمی است

حجت الاسلام و المسلمین بستان‌نجفی کارشناس مذهبی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، این شایعات را شبیه به سرگرمی و شوخی عنوان می‌کند و می‌گوید:‌ انسان‌های بیکار یا افرادی که ترفند خاصی را می‌خواهند اجرا کنند این شایعات را مطرح می‌کنند.

وی افزود:‌ این حرف‌ها اساس ندارد و به سرگرمی شبیه است.

بستان‌نجفی در رابطه با اینکه برخی برای واقعی جلوه دادن این شایعه توجیه مذهبی آورده‌اند، گفت: اینکه می‌گویند در سالی که عید قربان و روز جمعه هم‌زمان باشد قیامت اتفاق می‌افتد و امسال به این شکل بوده نیز حرف بیخودی است، زیرا این اتفاق یک واقعه نادر و کمیاب نیست و چندین سال یکبار عید قربان در روز جمعه‌ است.

*شایعه‌ای که به سود صهیونیست‌ها خاتمه می‌یابد

مجید ابهری متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی نیز شایعه پایان یافتن دنیا را عامل ایجاد ترس، افسردگی و مسائل روانی در جوامع دانسته و می‌گوید: در بسیاری از فیلم‌های هالیوودی و داستان مربوط به آن‌ها آخرالزمان یا پایان جهان در سال 2012 پیش بینی شده است و فیلم‌ها و داستان‌هایی در این زمینه تولید می‌شود که اینگونه حرکت‌ها سبب ایجاد ترس و وحشت در جهان می‌شود و اجرای اهداف اقتصادی در پی آن قرار دارد.

وی افزود: بسیاری از زودباوران در اروپا و آمریکا این دروغ را باور کرده و حتی اقدام به فروش اموال و املاک خود با قیمت بسیار ناچیز کرده‌اند و در این میان صهیونیست‌ها و سرمایه‌داران مربوط به آن‌ها در این آشفته بازار سود کلان می‌برند.

ابهری اظهار داشت: از آنجا که غیر از خداوند بزرگ هیچ کس نمی‌تواند پایان جهان را پیش‌بینی کند بنابراین اینگونه دروغ‌ها از نگاه باورهای اسلامی منسوخ بوده و غیرقابل قبول است ولی متأسفانه برخی جوانان کم‌اطلاع ما نیز این شایعات را پذیرفته و دچار اضطراب می‌شوند.

وی گفت: البته در کشور ما نسبت به اروپا و آمریکا، این اشخاص تعداد کمی دارند در حدی که قابل توجه نیست ولی رسانه‌ها باید در این زمینه اطلاع رسانی و شفاف سازی کنند در حالیکه در این زمینه بعضی رسانه‌ها با این شایعه پراکنی هم‌صدایی می‌کنند.

این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی اظهار داشت: به طور کلی اینگونه دروغ‌ها هر چند سال یکبار با شکل و محتوایی پخش می‌شود، یک بار شایعه نزدیک شدن یک سیاره به زمین و خطر تصادف آن با زمین گسترش یافت و یکبار ورود بشقاب پرنده‌ها و موجودات مریخی در رسانه‌های آمریکایی و این بار نیز شایعه آخر زمان مطرح می‌شود که این شایعه دقیقاً ساخته و پرداخته اتاق فکر صهیونیست‌ها بوده که ضمن بی اعتنایی به آن باید در این زمینه اطلاع‌رسانی کنیم.

يكشنبه ، 19 آذر 1391 ، 08:51

مدت‌هاست شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 همزمان با شب یلدا در ایران در وبلاگ‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود و هر روز ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد.

البته از سوی کارشناسان علمی و به خصوص سازمان فضایی ناسا این شایعات تکذیب شده و حتی ناسا آن را شایعه‌ای مضحک دانسته است.

قضیه به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 برای نخستین بار با این ادعا آغاز شد که سیاره‌ای به نام «نیبیرو» که سومری‌ها آن را کشف کرده‌اند، در حال حرکت به سوی زمین است. ابتدا گفته می‌شد که این فاجعه در ماه می 2003 رخ می‌دهد و زمانی که این تاریخ گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد، زمان موعد به دسامبر 2012 تغییر کرد و به تقویم باستانی «مایا» که تحول بزرگ در زمستان سال 2012 را پیش‌بینی کرده بود، ربط داده شد، به همین دلیل هم تاریخ 20 دسامبر به عنوان روز موعود پیش‌بینی شد.

در مورد این شایعه سازمان جهانی ناسا این موضوع را مطرح کرد که نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین چیزی را پیش‌بینی نکرده است.

در گزارش ناسا آمده است، اصلاً تراز به خط شدن گیتی وجود ندارد و حداقل تا چند دهه آینده چنین هم‌راستایی رخ نمی‌دهد و حتی اگر هم چنین پدیده‌ای اتفاق افتد، تأثیر آن بر زمین بسیار ناچیز است.

به عنوان نمونه، در سال 1962 چنین هم‌ترازی رخ داد و 2 مورد دیگر هم در سال‌های 1982 و 2000 اتفاق افتاد.

در هر دسامبر هم زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری هم‌تراز می‌شوند، اما این یک رخداد سالانه است که هیچ تبعاتی هم ندارد.

* پایان عصر جاهلیت و آغاز عصر دانایی

قسمت عمده‌ای از شایعه مربوط به پایان آمدن دنیا را به منجم‌ها نسبت داده‌اند در صورتی که منجم‌ها حرفی در این زمینه نگفته‌اند و این مسئله توجیه علمی ندارد.

برخی می‌گویند بر اساس تقویم مایا وقتی یک روز در سه دور این تقویم مشترک باشد آخر دنیاست، در صورتی که تقویم مایا سه دور مختلف دارد که امکان مشترک بودن یک روز در این سه دور در بعضی سال‌ها اتفاق عجیبی نیست.

هم‌ترازی خورشید و مرکز کهکشان و زمین نیز که برخی به عنوان توجیه علمی پایان دنیا بودن اعلام می‌کنند هر سال اتفاق می‌افتد.

تئوری‌هایی که برای این شایعه مطرح کردند اصلاً جدی نیست ولی یکی از پیش‌بینی‌های آنها می‌تواند به واقعیت نزدیک باشد که این تئوری می‌گوید در 21 دسامبر 2012 و پس از آن سطح آگاهی مردم جهان بالا می‌رود و مردم با ابعاد معنوی و روحانیت بیشتر آشنا می‌شوند.

اینکه عصر جهل به پایان برسد و عصر روشنایی، دانایی و خرد آغاز شود مسئله امیدوارکننده‌ای است و اصلاً ترسناک نیست.

قرار نیست چیزی نابود شود ولی برخی کشورها نظیر کشور روسیه در شبکه‌های تلویزیونی خود به طور مداوم برنامه‌هایی را به عنوان پایان دنیا پخش می‌کنند که این مسئله فقط سبب ترس و افسردگی در مردم می‌شود.

حتی از نظر مذهبی نیز این مسئله توجیه ندارد زیرا در قرآن هم بیان شده که کلید تمام اسرار در دست خداست و کسی از زمان ظهور امام زمان(عج) و قیامت اطلاعی ندارد.

*این حرف‌های بی‌اساس، شبیه سرگرمی است

حجت الاسلام و المسلمین بستان‌نجفی کارشناس مذهبی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، این شایعات را شبیه به سرگرمی و شوخی عنوان می‌کند و می‌گوید:‌ انسان‌های بیکار یا افرادی که ترفند خاصی را می‌خواهند اجرا کنند این شایعات را مطرح می‌کنند.

وی افزود:‌ این حرف‌ها اساس ندارد و به سرگرمی شبیه است.

بستان‌نجفی در رابطه با اینکه برخی برای واقعی جلوه دادن این شایعه توجیه مذهبی آورده‌اند، گفت: اینکه می‌گویند در سالی که عید قربان و روز جمعه هم‌زمان باشد قیامت اتفاق می‌افتد و امسال به این شکل بوده نیز حرف بیخودی است، زیرا این اتفاق یک واقعه نادر و کمیاب نیست و چندین سال یکبار عید قربان در روز جمعه‌ است.

*شایعه‌ای که به سود صهیونیست‌ها خاتمه می‌یابد

مجید ابهری متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی نیز شایعه پایان یافتن دنیا را عامل ایجاد ترس، افسردگی و مسائل روانی در جوامع دانسته و می‌گوید: در بسیاری از فیلم‌های هالیوودی و داستان مربوط به آن‌ها آخرالزمان یا پایان جهان در سال 2012 پیش بینی شده است و فیلم‌ها و داستان‌هایی در این زمینه تولید می‌شود که اینگونه حرکت‌ها سبب ایجاد ترس و وحشت در جهان می‌شود و اجرای اهداف اقتصادی در پی آن قرار دارد.

وی افزود: بسیاری از زودباوران در اروپا و آمریکا این دروغ را باور کرده و حتی اقدام به فروش اموال و املاک خود با قیمت بسیار ناچیز کرده‌اند و در این میان صهیونیست‌ها و سرمایه‌داران مربوط به آن‌ها در این آشفته بازار سود کلان می‌برند.

ابهری اظهار داشت: از آنجا که غیر از خداوند بزرگ هیچ کس نمی‌تواند پایان جهان را پیش‌بینی کند بنابراین اینگونه دروغ‌ها از نگاه باورهای اسلامی منسوخ بوده و غیرقابل قبول است ولی متأسفانه برخی جوانان کم‌اطلاع ما نیز این شایعات را پذیرفته و دچار اضطراب می‌شوند.

وی گفت: البته در کشور ما نسبت به اروپا و آمریکا، این اشخاص تعداد کمی دارند در حدی که قابل توجه نیست ولی رسانه‌ها باید در این زمینه اطلاع رسانی و شفاف سازی کنند در حالیکه در این زمینه بعضی رسانه‌ها با این شایعه پراکنی هم‌صدایی می‌کنند.

این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی اظهار داشت: به طور کلی اینگونه دروغ‌ها هر چند سال یکبار با شکل و محتوایی پخش می‌شود، یک بار شایعه نزدیک شدن یک سیاره به زمین و خطر تصادف آن با زمین گسترش یافت و یکبار ورود بشقاب پرنده‌ها و موجودات مریخی در رسانه‌های آمریکایی و این بار نیز شایعه آخر زمان مطرح می‌شود که این شایعه دقیقاً ساخته و پرداخته اتاق فکر صهیونیست‌ها بوده که ضمن بی اعتنایی به آن باید در این زمینه اطلاع‌رسانی کنیم.

مدت‌هاست شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 همزمان با شب یلدا در ایران در وبلاگ‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود و هر روز ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد.

البته از سوی کارشناسان علمی و به خصوص سازمان فضایی ناسا این شایعات تکذیب شده و حتی ناسا آن را شایعه‌ای مضحک دانسته است.

قضیه به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر سال 2012 برای نخستین بار با این ادعا آغاز شد که سیاره‌ای به نام «نیبیرو» که سومری‌ها آن را کشف کرده‌اند، در حال حرکت به سوی زمین است. ابتدا گفته می‌شد که این فاجعه در ماه می 2003 رخ می‌دهد و زمانی که این تاریخ گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد، زمان موعد به دسامبر 2012 تغییر کرد و به تقویم باستانی «مایا» که تحول بزرگ در زمستان سال 2012 را پیش‌بینی کرده بود، ربط داده شد، به همین دلیل هم تاریخ 20 دسامبر به عنوان روز موعود پیش‌بینی شد.

در مورد این شایعه سازمان جهانی ناسا این موضوع را مطرح کرد که نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین چیزی را پیش‌بینی نکرده است.

در گزارش ناسا آمده است، اصلاً تراز به خط شدن گیتی وجود ندارد و حداقل تا چند دهه آینده چنین هم‌راستایی رخ نمی‌دهد و حتی اگر هم چنین پدیده‌ای اتفاق افتد، تأثیر آن بر زمین بسیار ناچیز است.

به عنوان نمونه، در سال 1962 چنین هم‌ترازی رخ داد و 2 مورد دیگر هم در سال‌های 1982 و 2000 اتفاق افتاد.

در هر دسامبر هم زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری هم‌تراز می‌شوند، اما این یک رخداد سالانه است که هیچ تبعاتی هم ندارد.

* پایان عصر جاهلیت و آغاز عصر دانایی

قسمت عمده‌ای از شایعه مربوط به پایان آمدن دنیا را به منجم‌ها نسبت داده‌اند در صورتی که منجم‌ها حرفی در این زمینه نگفته‌اند و این مسئله توجیه علمی ندارد.

برخی می‌گویند بر اساس تقویم مایا وقتی یک روز در سه دور این تقویم مشترک باشد آخر دنیاست، در صورتی که تقویم مایا سه دور مختلف دارد که امکان مشترک بودن یک روز در این سه دور در بعضی سال‌ها اتفاق عجیبی نیست.

هم‌ترازی خورشید و مرکز کهکشان و زمین نیز که برخی به عنوان توجیه علمی پایان دنیا بودن اعلام می‌کنند هر سال اتفاق می‌افتد.

تئوری‌هایی که برای این شایعه مطرح کردند اصلاً جدی نیست ولی یکی از پیش‌بینی‌های آنها می‌تواند به واقعیت نزدیک باشد که این تئوری می‌گوید در 21 دسامبر 2012 و پس از آن سطح آگاهی مردم جهان بالا می‌رود و مردم با ابعاد معنوی و روحانیت بیشتر آشنا می‌شوند.

اینکه عصر جهل به پایان برسد و عصر روشنایی، دانایی و خرد آغاز شود مسئله امیدوارکننده‌ای است و اصلاً ترسناک نیست.

قرار نیست چیزی نابود شود ولی برخی کشورها نظیر کشور روسیه در شبکه‌های تلویزیونی خود به طور مداوم برنامه‌هایی را به عنوان پایان دنیا پخش می‌کنند که این مسئله فقط سبب ترس و افسردگی در مردم می‌شود.

حتی از نظر مذهبی نیز این مسئله توجیه ندارد زیرا در قرآن هم بیان شده که کلید تمام اسرار در دست خداست و کسی از زمان ظهور امام زمان(عج) و قیامت اطلاعی ندارد.

*این حرف‌های بی‌اساس، شبیه سرگرمی است

حجت الاسلام و المسلمین بستان‌نجفی کارشناس مذهبی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، این شایعات را شبیه به سرگرمی و شوخی عنوان می‌کند و می‌گوید:‌ انسان‌های بیکار یا افرادی که ترفند خاصی را می‌خواهند اجرا کنند این شایعات را مطرح می‌کنند.

وی افزود:‌ این حرف‌ها اساس ندارد و به سرگرمی شبیه است.

بستان‌نجفی در رابطه با اینکه برخی برای واقعی جلوه دادن این شایعه توجیه مذهبی آورده‌اند، گفت: اینکه می‌گویند در سالی که عید قربان و روز جمعه هم‌زمان باشد قیامت اتفاق می‌افتد و امسال به این شکل بوده نیز حرف بیخودی است، زیرا این اتفاق یک واقعه نادر و کمیاب نیست و چندین سال یکبار عید قربان در روز جمعه‌ است.

*شایعه‌ای که به سود صهیونیست‌ها خاتمه می‌یابد

مجید ابهری متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی نیز شایعه پایان یافتن دنیا را عامل ایجاد ترس، افسردگی و مسائل روانی در جوامع دانسته و می‌گوید: در بسیاری از فیلم‌های هالیوودی و داستان مربوط به آن‌ها آخرالزمان یا پایان جهان در سال 2012 پیش بینی شده است و فیلم‌ها و داستان‌هایی در این زمینه تولید می‌شود که اینگونه حرکت‌ها سبب ایجاد ترس و وحشت در جهان می‌شود و اجرای اهداف اقتصادی در پی آن قرار دارد.

وی افزود: بسیاری از زودباوران در اروپا و آمریکا این دروغ را باور کرده و حتی اقدام به فروش اموال و املاک خود با قیمت بسیار ناچیز کرده‌اند و در این میان صهیونیست‌ها و سرمایه‌داران مربوط به آن‌ها در این آشفته بازار سود کلان می‌برند.

ابهری اظهار داشت: از آنجا که غیر از خداوند بزرگ هیچ کس نمی‌تواند پایان جهان را پیش‌بینی کند بنابراین اینگونه دروغ‌ها از نگاه باورهای اسلامی منسوخ بوده و غیرقابل قبول است ولی متأسفانه برخی جوانان کم‌اطلاع ما نیز این شایعات را پذیرفته و دچار اضطراب می‌شوند.

وی گفت: البته در کشور ما نسبت به اروپا و آمریکا، این اشخاص تعداد کمی دارند در حدی که قابل توجه نیست ولی رسانه‌ها باید در این زمینه اطلاع رسانی و شفاف سازی کنند در حالیکه در این زمینه بعضی رسانه‌ها با این شایعه پراکنی هم‌صدایی می‌کنند.

این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی اظهار داشت: به طور کلی اینگونه دروغ‌ها هر چند سال یکبار با شکل و محتوایی پخش می‌شود، یک بار شایعه نزدیک شدن یک سیاره به زمین و خطر تصادف آن با زمین گسترش یافت و یکبار ورود بشقاب پرنده‌ها و موجودات مریخی در رسانه‌های آمریکایی و این بار نیز شایعه آخر زمان مطرح می‌شود که این شایعه دقیقاً ساخته و پرداخته اتاق فکر صهیونیست‌ها بوده که ضمن بی اعتنایی به آن باید در این زمینه اطلاع‌رسانی کنیم.


برچسب‌ها: پایان دنیا
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 13:40 ] [ رامین ]
یک سیستم رایانه ای خودکار که می تواند از طریق "جمعیت سپاری" کارها را به نیروی کار انسانی محول کند توسط دانشمندان آمریکایی ساخته شد با این سیستم روسای انسانی جای خود را به رایانه می دهند.


دانیل بارووی دانشمند علوم رایانه از دانشگاه ماساچوست، یک رایانه موسوم به 'AutoMan'ساخته است که از طریق زمینه های جمعیت سپاری مانند کاریابی Mechanical Turk
سایت آمازون، مشکلات پردردسر و بغرنج را به نیروی کار انسانی محول می کند.

به گفته وی هوش مصنوعی دائما در حال پیشرفت و بهبود است اما هنوز از رایانه ها برای انجام کارهای خاصی که برای ما ساده است استفاده می شود.

مردم می توانند چنین کارهایی را به زمینه هایی مانند Mechanical Turkبدهند تا افراد دیگری آنها را انجام دهد.

در این راه بارووی در تلاش برای خودکارسازی این فرایند، AutoMan را ابداع کرد.

وی اظهار داشت ما به این سیستم به عنوان نوع جدیدی از محاسبه فکر می کنیم. این سیستم نوع کاری را که انسان می تواند انجام دهد تغییر می دهد.

AutoManمشاغل را توزیع می کند، کارمندان و کارگران را مدیریت می کند، کاری را قبول یا رد می کند و حقوق می دهد. این در حالی است که تضمین کیفیت مهمترین قسمت این کار است.

با این سیستم روسای انسانی جای خود را به رایانه می دهند. البته بدون یک سازوکار برای رسیدگی به کیفیت خروجی کارگران، خودکاربودن کامل امکان ندارد.

بر خلاف زمینه های جمعیت سپاری کنونی AutoManتلاش ندارد قابلیت اطمینان کارگردانش بر اساس عملکرد پیشین آنها پیش بینی کند.

ابداع کنندگان کاربردهایی مانند VizWiz که در آن افراد نابینا می توانند از اطراف خود عکس برداری کنند و توصیفی از صحنه اطراف خود داشته باشند از AutoManمی توانند استفاده کنند.

این الگوریتم می تواند با این کاربرد تلفیق شود تصاویر را به جمعیت – کارگر ارسال و توصیف صحیح را انتخاب کرده و آنها را دوباره به کاربر کاربرد باز بفرستد.

این سیستم می تواند به کاهش هزینه ها منجر شود و واکنش های سریع و با کیفیت بالا را با یک مدیریت خودکار به همراه داشته باشد

برچسب‌ها: AutoMan آینده
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 13:28 ] [ رامین ]


برچسب‌ها: قدرت ماهی
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 13:18 ] [ رامین ]

۵ چای شگفت‌انگیز اما ناشناخته

چای یکی از نوشیدنی های بسیار محبوب در دنیا است و پزشکان نیز به خوردن آن همیشه توصیه می کنند. چای های بسیار زیادی در دنیا وجود دارد که می توانید از هر کدام از آن ها بهره ببرید.

با خواص چای های معمولی که بسیار زیادی در دسترس هستند آشنا هستید و بهتر است تا با خواص چای هایی که کمتر می شناسید آشنا شوید. در این مطلب نگاهی داریم به چند چای بسیار عالی اما ناشناخته که در عطاری ها می توانید آن ها را پیدا کنید.

برگ های تمشک قرمز:

این چای بیشتر در دوران حاملگی مصرف می شود، اما مصرف آن برای افراد دیگر نیز مفید است. برگ های آن حاوی آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی متنوع است که به آسانی در آب گرم آزاد می شود. برگ های آن خاصیت خنک کننده و تصفیه کننده دارد.

چای قره قات:

با این گیاه شاید آشنایی نداشته باشید. میوه ی این گیاه از نوع سته است و پس از رسیدن کامل به اندازه ی نخود شده و حاوی آب بنفش رنگی می باشد. برای دم کردن چای باید به این نکته توجه کنید. به ۵ گرم از خرد شده ی میوه ها یک لیوان آب سرد می افزاییم، آن گاه حدود ۱۰ دقیقه می گذاریم بماند و سپس آن را به حد جوش می رسانیم و باز هم مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به حال خود می گذاریم و گرما گرم صاف می کنیم. ضد چسبندگی پلاکت ها، ضد شکنندگی عروق مویینه، ضد ویروس تبخال، ضد التهاب، ضد اکسیدان، ضدتب، ضد عفونی کننده، ضد اسپاسم، ضد زخم های گوارشی، ضد قارچ، ضد ویروس، قابض، محرک گردش خون، محافظ کلاژن، ادرار آور، محرک سیستم ایمنی بدن، کاهش دهنده ی چربی خون و گشاد کننده ی رگ ها.

چای رزماری:

علاوه بر این که منبع عالی ویتامین E است، چای آن در برطرف کردن بیماری ها مفید است. دم کرده رزماری عملکرد کلیه و کبد را بهبود می بخشد و انواع سردردها را نیز برطرف می کند. چای رزماری، برای درمان سرماخوردگی، سردرد، اختلال عصبی، تسکین درد عضلات و آرامش عصب موثر است. از آن جا که این گیاه خاصیت ضدباکتریایی دارد، پارچه آغشته به چای این گیاه را به زیر بغل بمالید تا بوی نامطبوع از بین برود.

چای زنجبیل:

زنجبیل مانند فلفل قرمز طعم تندی دارد. مصرف آن به افرادی که تب خال یا زخم معده دارند توصیه نمی شود. زنجبیل منبع عالی ماده معدنی لازم و ویتامین است و برای درمان بیماری های متعدد از جمله ناراحتی های گوارشی، نامنظم بودن عادت ماهانه، اختلالات و ناراحتی های دفع روده ای مفید است.

چای برگ ژینکو:

در بسیاری از اقوام، مصرف برگ این درخت از هزاران سال پیش رایج بوده است. نتایج تحقیقات نشان می دهد که این چای عملکرد گردش خون را بهبود می بخشد و کلسترول را کاهش می دهد. به تازگی نیز مشخص شده است که این گیاه از بدن در برابر اشعه محافظت می کند
 

پیش از صرف صبحانه حتما این کار را بکنید

دكتر محمدامین توكلی با بیان این‌كه در فعالیت‌های روزانه حین صحبت و نوشیدن مایعات، غلظت بزاق دهان دستخوش تغییر (رقیق و غلیظ) می‌شود، افزود: اما پس از بیداری از خواب شبانه بزاق به علت سكون طولانی مدت در دهان غلیظ و pH اسیدی پیدا كرده كه اثر تخریبی را بر روی مینای دندان دارد.

وی افزود: از این رو در هنگام صبح مینای دندان نرم و با صرف صبحانه حاوی شكر، شیرینی به منافذ ریز دندان نفوذ و زمینه تخریب آن را فراهم می‌كند بنابراین دندانپزشكان مسواك زدن پیش از صرف صبحانه یا بیش از نیم ساعت پس از خوردن صبحانه را توصیه می‌كنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی مدت زمان لازم برای مسواك زدن موثر در تمیز نگهداشتن دندان‌ها را حدود ۵ دقیقه برشمرد و افزود: استفاده از نخ دندان و توجه به نحوه تغذیه حاوی مواد قندی كمتر و كلسیم بیشتر هم برای سلامت دندان‌ها سودمند است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با بیان این‌كه كیفیت خدمات دندانپزشكی ایران با پیشرفته‌ترین كشورها برابری می‌كند ، گفت:‌ كلیه درمان‌های نوین دندانپزشكی نظیر ایمپلنت به صورت روتین در ایران انجام می‌شود ؛ به نحوی كه دندانپزشكان ایرانی همواره بیمارانی از كشورهای همسایه برای دریافت این خدمات دارند.

وی، استفاده از سلول‌های بنیادین در دندانپزشكی را در مرحله آزمایشگاهی و تجربی عنوان كرد و گفت: ‌در ۳۰ سال پیش بیشترین علت مراجعه به دندانپزشكی كشیدن دندان و امروز پر و ترمیم كردن دندان‌هاست.


برچسب‌ها: پزشکی چایی
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 13:11 ] [ رامین ]
پس از تشديد فعاليت‌هاي سامانه راداري امريکا در منطقه آستاراي تالشي‌نشين جمهوري آذربايجان و حضور مستشاران نظامي رژيم اسرائيل در آن کشور، اکنون آذربايجان هواپيماهاي بدون سرنشين فوق سبک و تا حدي غيرقابل رويت با موتور الکتريکي (Orbiter) را که با همکاري متخصصان اسرائيلي مونتاژ شده‌اند براي انجام عمليات بر فراز مرزهاي مشترک خود با ايران و قره‌باغ به پرواز در مي‌آورد.

به گفته کارشناسان نظامي ايران، جمهوري آذربايجان همچنين براي انجام عمليات نظارت و کنترل از پهپادهاي هرمس- ۴۵۰ استفاده مي‌کند.

اين در حالي است که رژيم اسرائيل بين سال‌هاي ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، ۱۰ فروند پهپاد هرمس- ۴۵۰ به جمهوري آذربايجان فروخته است.

پهپادهاي هرمس- ۴۵۰ به سامانه ناوبري ماهواره‌اي (جي‌پي‌اس) مجهز هستند. اين سامانه مي‌تواند تصاوير ماهواره‌اي که پهپاد مي‌فرستد در اختيار ناظر بيروني دور از محدوده پرواز قرار دهد.

گزارش‌هاي برخي رسانه‌ها در سال ۲۰۰۹ درباره توافق بين شيمون پرز، رئيس جمهور رژيم اسرائيل و الهام علي‌اف، رئيس جمهوري آذربايجان بر سر نصب دستگاه‌هاي استقرار اطلاعات الکترونيکي تائيد کرد که باکو و تل آويو در زمينه سامانه‌هاي ماهواره‌اي در حال همکاري هستند.

به گفته کارشناسان، ماهواره‌هاي اسرائيلي با پهپادهاي آذربايجاني همکاري‌هاي بسيار نزديک دارند، هر چند تا رسيدن به سطح مطلوب همچنان فاصله زيادي در پيش است.

پهپادهاي هرمس-۴۵۰ مي‌تواند با سامانه‌هاي تهاجمي همچون موشک‌هاي «هوا به هوا» و «هوا به زمين» و نيز دستگاه‌هاي جنگ راديوالکترونيک مجهز شوند. با اين حال، شعاع نسبتا محدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کيلومتري اين دستگاه‌ها، بهره‌برداري از آن‌ها را در سطوح عملياتي و راهبردي غيرممکن کرده است.

رژيم اسرائيل و جمهوري آذربايجان قرارداد خريد پهپادهاي تهاجمي هرون (Heron) و سرچر (Searcher) با قابليت انجام عمليات تا ۱۰۰۰ کيلومتري را به ارزش يک ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار با هدف کاستن از محدوديت‌هاي عملياتي جمهوري آذربايجان به امضا رساندند

برچسب‌ها: پهباد آسمان ایران جاسوسی
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 12:54 ] [ رامین ]

يكي بياد به مادربزرگم بفهمونه من 20 سالمه يه شب رفتم خونشون يه غلطي كردم به مادر بزرگم گفتم خوابم نمياد اقا اونم شروع كرد لالاي خوندن تا خود صب شانس اوردم منو قنداق پيچ نكرد در حدي توهمي شده بود از اون شب به بعد به زورم شده ميخوابم
اخه اينم مادربزرگ نوه دوست من دارم

نایت اسکین

آقا امروز یه غلطی کردیم...
سوار اتوبوس شدیم
و موقع نشستن به این بغلدستیمون سلام کردیم...
چشمتون روز بد نبینه...
همون سلام ما کافی بود تا نطق آقا باز شه...
باور کنین تا همون لحظه‌ای که میخاستم پیاده شم،
این مرده یکسره کنار گوش ما وز وز می‌کرد...
فقط دو بار که خاطرات سربازیش رو برام مرور کرد...
تازه آخری هم فک کنم میخاست پیاده شه، بیاد خونمون...
خوب شد سریعتر خداحافظی کردم...
و الا الان احتمالا بغلدستم نشسته بود، داشت از تعداد مرتبه‌های آش خوردنش تو 60 روز اول خدمتش می‌گفت...

نایت اسکین 

 پسر عموم قدِ زرافه رشد كرده!!!!
هيكلش مثل فيل از نوع ماموت ميمونه!!!
قيافش هم مثل گوريلِ پيره !!!
اكيپى باهم رفتيم بيرون!!!
بعد دوست دخترش تو جمع بهش ميگه:
جوجو ىِ من...!!!
نایت اسکین

یه بنر زده بودن توی شهر که
حجاب زیباست اما زیبایی نیست
هنوز هنگم!
نظریه نسبیت این قدر پیچیده نبود برام !

نایت اسکین

 

پسر همسایمون 6 سالشه اومده به باباش میگه من زن میخوام. باباش بهد از اینکه چشاش 4 عدد شده بود بهش گفت بذار بزرگ شی بد واست زن میگیرم. میگه نه تو حالا بگیر ما با هم بزرگ میشیم..
من با 21 سال سن جلو نیم وجب بچه خجالت کشیدم.اگه من هم سن این بودم به بابام همچین چیزی میگفتم الان زنده نبودم...

نایت اسکین

 

امروز سر کلاس بودیم بعد از 3 ساعت پشت سر هم درس دادن استاد یه دفه یه دختره گفت؛
استــــــــــــــــــــــــــــــاد میشه دیگه خسته نباشیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد؟
ینی اینطوری جمله رو کش داد!
هیچی دیگه ماها همه خستگیمون در رفت :|
خخخخخخخخخخ :)))

نایت اسکین

چیه؟
ده ما برق نداشت واز شهر بسیار دور بود هر چند وقت یکبار یکی به شهر میرفت وبرای همه شیشه لامپا میخرید وبا دقت لای کاه در خورجین اسب میگذاشت و به ده میرساند.
یکبار نوبت پدرم بود من هم همراهش رفته بودم که مثلن شهر گردی کنم در هنگام بازگشت ابتدای جنگل که رسیدیم چوپانی گله اش را یله کرده بود ودنبال همزبانی میگشت تا حوصله اش سر نرود ازدور سلام وخداقوت گفت وبه نزدیکی ما آمد چنان که رسم چوپانان است با چوبدستش ضربه ای به خورجین اسب ما زد وگفت:
-همشهری بارتان چیه؟؟
پدرم با پرخاش گفت:
-اگه یکی دیگه بزنی هیچی!
بار را وارسی کردیم راست میگفت با همان ضربه هفت تا شکسته بود وچند تا ترک گرفته بود!
نایت اسکین
 

بابام:عباس دیگ ماشالا واس خودت مردی شدیا دیگ کم کم باید فکر زن گرفتنت باشیم
من:نه بابا من تازه 20 سالمه تازه دارم درس هم میخونم...
بابام مطابق معمول:"کره خر پدرسوخته"الانو نگفتم که,باید فوق لیسانستو بگیری,سربازیتو بری,ی کارخوب پیدا کنی باهاش ی ماشین بخری بعدش من ومامانتم هم کمکت میکنیم.
من:بابا خونه یادت رفت بگی
بابام مطابق معمول:"پدرسگ"منو مسخره میکنی؟)
من:نه بابا من غلط کنم شما رو مسخره کنم اگه همچین حسی داری بزن تو گوشم همین الان!
بابام:زاااارررت(صدای چک)خودت مجبورم کردی
من:گوووم(صدای در)بابام:کور خوندی این سری نمیگم "بی پدر" پست اون هفتتو خوندم.
خوبیش اینه که هیچ وقت به من فش نمیده اینقد دوسم داره,روزا هم از خونه میندازه بیرون شبا میذاره رو مبل بخوابم خیلی مهربونه.

نایت اسکینآقا همسایمون مرده بود ساعت 10 شب بیرون بودیم پسرش پرید بیرون از خونشون اومد جا ما به دادشم گفت رضا بابام مرد بابام مرد (با فریاد)دادشم بدبخت میگفت حمید بخدا شرمنده بخدا شرمنده
اخه مگه تو کشتیش که میگی شرمنده اخه مگه تقصیر تو بود

نایت اسکین

آقا یه بار سر کلاس اخلاق اسلامی بودیم !!
بحث رسید به ازدواج ( اشک تو چشم داشنجوها جمع شده بود : ما مجردا )
استادمون میگه که بدبختی اینه که شما عاشق میشین ....
ادامه میده که آدم وقتی عاشق میشه چشاش
کور و گوزش .............. هیچی دیگه بنده خدا
جان به جان آفرین تسلیم کرد !!!!
یهنی بچه ها صندلی ها رو خوردن !!!!!
نایت اسکین

آقا  یه روز مدیر فنیمون زنگ زده سیستم من روشن نمیشه بیا ببین چشه !! ؟؟
رفتم سیستمشو برداشتم آوردم دفتر کارم ، نیم ساعت بعد زنگ زده که چی شده؟؟
گفتم فک میکنم از CPU باشه !!
میگه : مگه کامپیوتر CPU داره ؟؟؟؟؟؟؟؟
جاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان ؟؟؟؟ بلههههههه ؟؟؟
هیچی شروع کردم تست کردن قطعاتش دیدم مشکل از RAM بوده ، تعویضش کردم بردم بهش بدم
دوباره مبپرسه چش بود حالا ؟؟؟؟؟ میگم RAM مشکل داشت
میگه ؟؟؟؟ اهان دیدی گفتم کامپیوتر CPU نداره ؟!!!
خداااااااااااااااااااااااا ماهی 3.5 میلیون حقوق میگیره !!!
نایت اسکین


دیشب مهمانی بودیم شلوغ شلوغ
همه دور هم نشسته بودیم چند تا گودزیلا هم یه گوشه داشتن یواش با هم حرف میزدن یکهو همشون دویدن تو اتاق دیگه و چند ثانیه بعد فاطیماخواهرزاده شیش سالم لنگان و گریان اومد پیش مادرش پاش به لبه میز کامپوتر گرفته بود و پوست انگشت شصتش آویزون شده بود.خواهرم هم سریع با ناخن گیر تیکه آویزون رو کند و پاشو پانسمان کرد
حالا حرفا گودزیلا کوچولو رو بخونین بعد از عمل جراحی و در حالی که اشک میریخت:
به چی میخندین کله گنده ها
من پوستمو از دست دادم به من میخندین
مامان من پوست خودم رو میخوام
خدایا آخه چرا من
لعنتی ها نخندین
به خدا فردا به شروین میگم همتون رو بیاد بزنه (دوست پیش دبستانیش)
اگه خدا منو دوست داشته باشه پوست همتون رو میکنه
نایت اسکین

ی روز من جلوی ی مغازه ماشینمو پارک کردم بعدازمن یکی مثل ماشین منوجلوی مغازه پارک کرد،اشتباهی رفتم ماشین طرفوسوارشدم اومدسربختم ی مشت وای زیرچشمم کبودشدو طرف گفت ببخشیداماهنوزم داره جاش دردمیکنه.
نایت اسکین

ديشب داشتم ميومدم خونه کوچه تاريک بود ديدم مهتاب زده رو زمين يه تکه نون مانند هم افتاده زمين من سريع برداشتمش و بوسش کردم اومدم بذارم يه کناري تازه متوجه شدم نون نيست دستمال کاغذيه حالا خداکنه مريض نشم قصدم خير بود!

نایت اسکین


چند وقت پیش خواستم ی حالی از خواهر زاده گودزیلام بگیرم.:دی
رفتم ی لیوان بزرگ نوشابه سون اب( seven Ab) پر کردم بردم پیشش گفتم:
+ بیتا میتونی این لیوان ابو ی ضرب بری بالا؟
- پس چی بده!!!!!!
اقا لیوانو دادم دستش رفت بالا !!!!
بعد یه ثانیه اونقد سرفه کرد ک رنگش شد لبو ((:
من : ((:
گودزیلا : )):
انتقام از دهه هشتادیا!!!!!!!!
مخلصیم

نایت اسکین

 

بابام قربونش برم ، هر وقت که تلویزیون فوتبال یا نود داره از ساعت 8 شب تو خونه آماده باش میده! هر یک ربع یبار میزنه کانال سه ،بعد عصبی میشه کسی کانال رو عوض کنه! بعد به محض اینکه فوتبال و یا نود شروع میشه رو کاناپه میخوابه! دقیقا اون لحظه که کانال رو عوض میکنیم بیدار میشه میگه: کانال رو عوض نکن دارم میبینم!

نایت اسکین

دانشگـــاه بودممم مــامــانم اس داده:
غـــزمیت, منظـــورت اَ این کــارا چیـــه؟؟؟ خـــوبه جــایٍ بــابــات نیستــــی ! بی جا کــــردی گفتی تا تــابستـــون پست نمیـــذاری بعد چنتــا آدمکـــه خـــوفناکم فرستــاده! امیــــر به جـــونٍ بــابــات خعـــلی لوســـی حالا خـــوبه نمیخـــای بری کارخـــونه!!!! دیگه حق نداری با مــن حــرف بزنــــی!! :(
منـــم جـــوابشو ندادم اومــــدم خــــونه میگــــم: عسیــــسم مگه چـــی شده؟ خــو ندیدی چقد گـــرفتارم؟! :|
مـــامـــانم: چیه واســـه دختـــربازیت وخ هس ولی واســه 4JOK نیس؟! شبم نمیتـــونی بذاری؟! شـــٍــر و وٍر نگـــــو:( یا میـــذاری یا به دانیــال و پیمــان و... بقیه میگم همهَ رو ســـوژه کـــردی!!!!! :))))
مـــن: مـــامــــااااااانممممم؟؟ دلــت میاد؟؟ :)
مــامـــان: درد! بعــــله که دلممم میاد!
مـــن: باوشــــــه!
مــــامـــانم: بـــرو بذا دیگه واســـاده منُ نیگا میــکنه !
من قیــافَمــو چــی جـــوری نیشـــون بدم بفهمیــن چه ریختــــی اَم اکنـــــون؟؟؟؟؟؟؟ :((((
عجب غلطــــی کــــردم اینجــارو وا دادمممم؟؟!!
مـــامـــانٍ 4JOK دوستــــــه داریـــــم؟؟
نتیجـــه میگیـــریم: بیخــــــه ریشـــٍتونم حالا حالا هاااا!
میدونمممم سخته تحمــلم کنید:)))
ما یه فامیل داریم خیلی شکمو هست(30 سالش میشه) هر وقت میاد خونمون اول میره تو یخچالمون هر چی ببینه بر میداره میخوره:D
یه روز من رفته بودم موز و شیرو ... خریده بودم که خیر سرم معجون درست کنم شب که میرم باشگاه بخورم وقتی شنیدم فامیل شکمومون میخواد شب بیاد خونه مون رفتم همه ی خوراکی هامو قایم کردم. یه جا که عقل جنم بهش نمیرسید با خیال راحت وقتی اومد خونمون رفتم پشت تی وی نشستم فیلم ببینم
چشمتون روز بد نبینه بعد از 10 دقیقه دیدم پلاستیکی که توش خوراکیامو قایم کردم دست فامیلمونه نامرد چه با اشتها میخورد منم زیر چشمی نگاه میکردم و حرص میخوردم اگه فقط یه نارنجک داشتم میبستم به خودم بعد می پریدم تو بغلش دو تامون منفجر میکردم.(حیف ما جوونا ایرانی امکانات نداریم)
اینم از فک و فامیل ها غارت گر ماااا
و اینطوری شد که من همچنان لاغر موندم
نایت اسکین
 
 
بعضی از دخترا هم هستن که تا قبل عقد اسمشون آرمیتا بوده.
بعد وقتی دارن قند میسابن رو سرشون و خطبه خونده میشه،یهو میبینی عاقد میگه:
.
.
.
دوشیزه "خدیجه قره قوزلوی جادوغ آبادیِ اصل"،آیا من وکیلم؟
:))))
نایت اسکین
 
پای کامپیوتر بودم چشمام خسته شد.. پَریدم رو تخت یه ذره دراز بکشم خستگیم که رفع شد برم بیرون..
گوشیمو کوک کردم نیم ساعت بعد آلارمش روشن شه..
هنوز خوابم نبرده بود مامانم اومده تو اتاق..منم سرم زیر پتو
میگه:زیر لبا، آخی مادر فدات بشه .. خوابیدی؟
چی میشد بچگیاتم همینجوری مثله بچه آدم آروم میخوابیدی.. سر هر بار خوابیدنت بساط داشتم از بس پُر انرژی بودی..
ای مادر بچه ها چه زود بزرگ میشن..آدم خودشم نمی فهمه..
دیدم پای درد و دل مـامـان خانــوم باز شده، پاشم بشینم پای حرفاش..
بلند شدم گفتم مـامـان خـانـوم هنوز خوابم نبرده بیا درد و دل کن..اصلا خوابم نمیاد..
برگشته میگه:عـــه تو که بیداری.. خجالت بکش، درست شو،حالا حرفای منو گوش میدی،من حرفی ندارم.. باید برم آشپزخونه..
در اتاق رو کوبید و رفت..
آخـــــــه مــــادرِ مــــــن اگه مـــن بلند نمیشدم که تا شب بالا سرم حرف میزدی..!!!
مامانِ بی درد و دلــه که مــن دارم؟؟؟!!!

نایت اسکین

 
یـه شب خالـم اینا خـونـمـون بـودن ، شـام آبـگوشت داشـتـیم.
ایـن شـوهـرخـاله ی مـا هـی اصـرار مـیـکـرد کـه بـدیـن کـوبـیـدشـو مــــن درسـت کـنـم... مـا هـم گـفـتیـم بـفـرمـا! بـکـوب !
آغـا ایـن شـروع کـرد بـه کـوبـیـدن مـگه ول مـیـکرد؟ هـی مـیـکـوبـید هـی مـیکـوبـیـد ، یـه آن دیـدم عـرق از سـر و روش داره چیکه چیکه مـیکـنه تـو قـابـلمه!! گـفـتـم : مـهدی خان بـسه دیـگه خسته شدی بـقـیـشو بـدیـن مـن بکوبـم ، نـذاشت! حـالا خـالم هـم هـی قـربون صدقه ی زور بـازوش میـرفت ایـنم بـدتـر شـارژ مـیشـد بـیشتر میکـوبـید ، خـلاصـه قانـع شد و ول کرد. آقـا ما شـروع کردیـم به خـوردن (بـه زور) هـمینجوری مشـغـول بـودیـم یـهو شـوهرخالـه هه بـامزگیش گـل کرد یه جـوک گفت ، تـو هـمین لـحـظه پسـرخـالم (پـسر خودش) از جـوکه خـیلی خندش گـرفت و هـمه مـحـتـویات دهـنشـو پــــوف کـرد تـو سفـره و غذای مـن :(
!! از توضیح دادن ادامه ماجرا مـعذوریـم...
فــَـکُ و فامیـله داریـم ما؟ باجناغه بابام داره؟ :....

برچسب‌ها: خاطرات خنده دار باجناق
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 12:25 ] [ رامین ]
جامعه شناسان مد را نمادی از شیوه زندگی و ابزاری نمایانگر ثروت، رفاه و پایگاه طبقاتی که فرد به آن تعلق دارد، تعریف می‌کنند. شاید به این دلیل که مدگرایان پایگاه طبقاتی خودشان را در پشت نقابی پنهان می‌کنند

به قول آقای کلاه قرمزی: «دیده شده است آقاهای مرجی که از فرق سر تا نوک پایشان زخمی و زیلی است وقتی علت را از آن ها جویا می شوی، می گویند: ای روزگار! امان از این مُد!»

مدگراییواقعا دیده شده است در خیابان فرق های مبارک سر که بر در و دیوار کوبیده شده است، چرا که نوع پوشش برخی از جوان های عزیزتر از جان در خیابان آن چنان خیره کننده است که هوش از سر آدم می برد و همین باعث می شود جلوی پایش را نبیند و مدام به در و دیوار بخورد. باور کنید. در این شماره به جان یک «شلوار لی کهنه» افتادیم تا چنان بلای مُدگونه ای به سرش بیاوریم تا ببینیم شما جوانان در مواجهه با «مُدلیسم » چه واکنشی از خود نشان می دهید و آیا حاضرید به قیمت «مُد» در خیابان هر جور دوست دارید راه بروید؟! وقتی یک شلوار کهنه لی که توسط خودمان پاره شده است را با قیمت گزاف بخرید؟ یکی از بوتیک های شهر مکان این هفته سوژه این هفته ماست. با ما همراه باشید...

شلوار بیچاره نگارنده

با کلی اکراه فراوان «شلوار» عزیزم را برای انجام مراسم «مُد» شدن به دفتر جیم آوردیم. راستش را بخواهید تنها ایده ای که در ذهن مان بود بیچاره کردن این شلوار بیچاره بود! چه سختی ها کشیدیم تا یک مُد «تایلندی مکزیکی اروپایی» پدید آوریم.

انتظار برای اولین دشت مشتری مُد

با هماهنگی از قبل صورت گرفته با صاحبان بوتیک پشت پیشخوان می رویم و آماده می شویم تا اولین مشتری وارد مغازه شود. شلوار مُد را در قفسه لا به لای سایر شلوارهای لی مخفی می کنیم و منتظر اولین دشت می شویم. ساعت دیواری مغازه 11 و 55 دقیقه را نشان می دهد. اولین مشتری وارد می شود. او که گویا از مشتریان ثابت مغازه است با صاحبان مغازه خوش و بشی می کند و شلوار لی جدید می خواهد. بابک می گوید: «یک مدل جدید بده...»

یک مدل جدید اومده که فکر کنم لنگه اش رو ندیده باشی...

شلوار را از قفسه بیرون می آوریم.

یعنی جنس تک. باور کن فقط همین یکی رو دارم. جنس از تایلند اومده. البته مدل مکزیکیه ها. نگاه کن...

مشتری هاج و واج به شلوار نگاه می کند و مدام با پارگی عجیب دمپای آن ور می رود.

نه، ممنون. یه مدل دیگه بیار...

چرا؟! مگه بده. این الان اون ور آب مد روزه. باور کن کلا یکی از رفقا 4، 5 تا از تایلند آورده. 3 تاش تو تهرونه و یکی اصفهان و یکی هم مشهد.

/باخنده/ این چیه؟ نه داداش یکی دیگه بیار.

مگه چیه؟ مُد روزه...

مشتری نمی خواهد مُد ساخته را بخرد. دست مان را برایش رو می کنیم و به او توضیح می دهیم که .... بابک 26 ساله می گوید: «راستش من اصلا حاضر نیستم از این لباسا بپوشم. اهل این نیستم که بگم حرف مردم برام مهمه ولی این جور هم دیگه نمی پوشم.» بابک در جواب این سوال که اگر مُد باشد چه؟ می گوید: «هر چه که مُد بود که نباید پوشید. من بر اساس سلیقه خودم لباس می پوشم و به حرف مردم و مُد روز کاری ندارم.»

آقای خاص، خاص می پوشد

مشتری بعدی پسری با موهای بلند است و تیپ آن چنانی دارد، به نظر می رسد سوژه خوبی باشد. با خودمان می گوییم: «او دیگر این شلوار را می پسندد و دست به جیب می شود.» جنس به اصطلاح تایلندی مکزیکی را جلویش می گذاریم و او با بی اعتنایی می گوید: «این چیه؟»

یک شلوار آک آک واسه خودت. اصلا از در اومدی داخل مغازه گفتم باید اینو واست بیارم. جنس تایلندی اصل. مدل مکزیکی. اصلا خاص خاصه. عین خودت...
مدگرایی

/با اشاره به دمپای پاره شده شلوار/ نه دیگه این قدر خاص. یه شلوار دیگه بیار...

ای بابا! ما رو بگو گفتیم شما جوونی و اهل دل. این شلوار کار دسته از اون ور اومده. بعد شما می گی یکی دیگه! باور کن تکه...

تک باشه. ولی نه دیگه این جوری.

چانه زنی ما به همین جا کات می شود. او خودش را جلال معرفی می کند، 28 ساله است و ظاهری متفاوت دارد. او بعد از آن که می فهمد جلوی دوربین مخفی قرار گرفته، می گوید: «خاص می پوشم ولی باید با سلیقه ام جور در بیاد. من این شلوار رو نمی پوشم. نه به خاطر این که پاره بود. واسه این که ازش خوشم نیومد.» جلال در پاسخ به این سوال که نگاه جامعه در این باره چه قدر برایت مهم است، می گوید: «من به دل خودم توجه می کنم و کاری به کسی ندارم.»

دخلی که داشت پُر می شد!

100 دلار ناقابل! سامان داشت راضی می شد که با 100 دلار ناقابل شلوار را بخرد. سامان یکی از مشتری های جوان بود که به قیافه اش می خورد 22 سال بیشتر نداشته باشد. وقتی شلوار را جلوی رویش گذاشتیم، ابتدا خندید و بعد گفت: «چه عجیب!»

چرا عجیب؟! یک مدل تک. تو بازار که لنگه اش رو پیدا نمی کنی...

چند هست؟

چندش رو ول کن عزیزم. تو برو «پرو» کن، من باهات راه میام.

/اشاره به پارگی پایین شلوار/ اینجاش رو نمی شه واسم دوخت بزنی؟

چرا نشه اتفاقا خودمم به بچه های اون ور گفتم این دم پاشو دوخت بزنین قشنگ تر می شه، طفلی ها چینگ چانگ چونگی بودن حالیشون نبود. حالا می خوای برو «پرو»...

نگفتی چند؟ اصلا ببینم پولم می رسه...

قابل تو رو نداره. این چون از اون ور اومده و کار دسته نرخش هم دلاریه، ریالی نیست. ناقابل 100 دلار...

مشتری با شنیدن قیمت جا می خورد. اما وقتی خودمان را به سامان جوان معرفی می کنیم بیشتر تعجب می کند.

چرا می خواستی شلوار رو بخری؟

راستش من اهل مُد هستم. فکر کردم اینم واسه خودش به مُده.

عرف جامعه یا نظر خانواده در انتخاب لباس برای شما مهم نیست؟

خب چرا. ولی به هر حال منم جوونم و دوست دارم بر اساس مُد زندگی کنم.

یعنی مُد هر چی بود می پوشی؟ حتی اگه مغایر با شانت باشه؟

/کمی فکر می کند/ نمی دونم...

آقا! لطفا به من نگاه کن

«اصلا بعضی ها دل شان می خواهد همه بهشان نگاه کنند. شاید این افراد نیاز به توجه بیشتری داشته باشند...» این ها جملاتی است که یکی از فروشندگان بوتیک است می گوید وی در گفت و گو با ما از مشتری هایش می گوید: «ما این جا همه نوع مشتری داریم. حتی مشتری هایی می آیند و لباس هایی شبیه شلوار شما /باخنده/ البته نه به این ضایعی، از ما می خواهند.» او اضافه می کند: «من فکر می کنم آن هایی که از این لباس ها می پوشند نیاز به جلب توجه دارند.» در حین صحبت هایمان یکی از دوستان وی وارد مغازه می شود و با او خوش و بش می کند. او ما را شگفت زده می کند: «کاظم ببین این آقا از دوستامه. یک شلوار کار دست آورده می خواد تو بازار تولید کنه. تو خودت مغازه داری ببین مشتری این کار رو داری؟» شلوار را جلوی چشمان هاج و واج ما باز و کار ما را کساد می کند. کاظم می گوید: «این چیه؟! «چرا این قدر داغونه؟» کاظم اضافه می کند: «نه بابا! دیگه این قدر ضایع نمی خرن ازمون. البته اگه این پارگی پایین پاش نبود می شد فروخت.» وارد بحث می شویم و از کاظم می پرسیم: «یعنی مشتری واسش نداری؟» کاظم می گوید: «چرا؟ من شلوار داشتم از بالا تا پایینش پاره بوده ولی این پارگی دمپاش خیلی داغونه.» خودمان را معرفی می کنیم و با کاظم که خودش یکی از فروشندگان پاساژ است صحبت می کنیم. او می گوید: «راستش جوان ها با مُد روز زندگی می کنند و فکر می کنم برایشان فقط مهم باشد که چه مدلی بپوشند که جلب نظر کند.» وی می افزاید: «برای این قشر از جوان ها حرف مردم مهم نیست.» کاظم هم با خنده از بوتیک بیرون می رود...
مدگراییباید به نظر همدیگر احترام بگذاریم

فرشاد با یک کیف بزرگ که به ظاهر دوربین فیلم برداری در آن بود وارد مغازه می شود. کت و شلواری است و ظاهرش به خلبان های هواپیما هم می خورد. صاحب بوتیک ابتدا شلوار لی های خودش را به او نشان می دهد و بعد ما دست به کار می شویم.

آقا یک شلوار جدید هم واسمون اومده. ببینین می پسندین...

هنوز شلوار را کامل باز نکردیم که می گوید: «نه!»

وقتی به فرشاد می گوییم خبرنگار هستیم و ماجرا را برایش توضیح می دهیم، خیلی راحت می گوید: «ببینید باید به نظر همدیگه احترام بذاریم. من از این لباسا نمی پوشم، اون جوونی هم که می پوشه هر چند سلیقه خودش رو داره ولی باید بدونیم که ما در جامعه ای زندگی می کنیم که رعایت برخی مسائل ضروری است.» آقا فرشاد کلی از مغازه خرید می کند و ما هم بعد از او بار و بندیلمان را می بندیم تا مکان را ترک کنیم.
شلواری که در گنجه ماند

بار و بندیلمان را جمع کردیم و شلوارمان را هم که از قدیم گفته اند: «مال بد بیخ ریش صاحبش» گذاشتیم توی بقچه مان و به دفتر جیم بازگشتیم. راستش را بخواهید در تمام طول مسیر بازگشت به این فکر می کردیم که آیا حاضریم همین شلوار را خودمان بپوشیم. شاید این شلوار برای همیشه به گنجه منتقل شود اما آیا به راستی شما به عنوان یک جوان حاضرید چنین لباسی را به بهانه آن که مُد روز است ولی با عرف جامعه مغایرت دارد بپوشید؟ آیا نظر جامعه برای شما مهم است یا سلیقه و علاقه شخصی بر آن ارجحیت دارد؟!


برچسب‌ها: مد
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 11:56 ] [ رامین ]
زوج جوانی در دادگاه خانواده حضور یافتند و درخواست طلاق توافقی‌شان را به قاضی دادگاه ارایه کردند. مرد جوان که 35 سال سن داشت، در ابتدای جلسه دادگاه خطاب به قاضی گفت: همسرم زمانی که به درخواست ازدواج من جواب مثبت داد، اطلاع داشت از لحاظ مالی ضعیف هستم و نمی‌توانم به تمام خواسته‌های مالی او پاسخ دهم.

وی ادامه داد: در دوران نامزدی‌مان همسرم بسیار قانع بود و هیچ توقعی خارج از توانم از من نداشت. اما بعد از این‌که زندگی‌مان را شروع کردیم اخلاق همسرم تغییر کرد، به گونه‌ای که گاهی اوقات احساس می‌کردم او را نمی‌شناسم.

این مرد جوان خاطرنشان کرد: ازدواج ما بر اساس علاقه بود و خانواده‌های‌مان با این ازدواج مخالف بودند. به همین دلیل از ابتدا قرار گذاشتیم که اگر در زندگی مشکلی داشتیم آن را بدون دخالت خانواده‌ها برطرف کنیم اما متاسفانه همسرم از همان ابتدا ناراحتی‌های‌مان را به خانواده‌اش اطلاع داد و آنها به خود اجازه دادند که در تمامی موضوعات زندگی‌مان دخالت کنند و این دخالت‌ها بعد از گذشت سه سال تاثیرات منفی خود را نشان داد.

مرد جوان با بیان این‌که من عاشق همسرم بودم اما در حال حاضر دیگر او را نمی‌شناسم، گفت: همسرم بسیار متفاوت است و تفاوت او در این حد است که به دلیل نخریدن گوشی Apple دو ماه مرا ترک کرد و به خانه‌ی پدرش رفت، زیرا من پول نداشتم تا بتوانم برای او گوشی Apple بخرم و بعد از دو ماه از من خواست تا از یکدیگر جدا شویم.

وی تصریح کرد: همسرم هر روز چیز تازه‌ای از من می‌خواست و می‌دانست که من توانایی خرید آن را ندارم اما به داشتن آن اصرار می‌کرد و اگر جواب منفی من را می‌شنید خانه تبدیل به محل جنگ می‌شد. به همین دلیل دیگر نمی‌خواهیم با یکدیگر زندگی کنیم، زیرا از نظر یکدیگر کامل نیستیم.

در ادامه‌ی جلسه دادگاه، همسر این مرد جوان با بیان این‌ که همسرم از قناعت و صرفه‌جویی من سوءاستفاده کرده است، گفت: زمانی که به شوهرم «بله» گفتم می‌دانستم وضع مالی مناسبی ندارد. به همین دلیل نه مهریه سنگینی تعیین کردم و نه جشن ازدواجی برگزار کردیم اما شوهرم از علاقه‌ی من نسبت به خود سوءاستفاده کرده است.

این زن جوان که 28 سال سن داشت، ادامه داد: دو سال از زندگی‌مان می‌گذشت و من حتی از شوهرم یک بار نخواستم که پوشاکی برای من بخرد و متاسفانه او فکر کرد این قناعت وظیفه‌ی من است، در حالی که من برای آینده زندگی‌مان با او مدارا می‌کردم.

وی افزود: شاید شوهرم مدعی باشد که من تغییر کرده‌ام اما اگر تغییری هم در من به وجود آمد به دلیل رفتارهای ناشایست شوهرم بوده است. من به شوهرم علاقه‌مند بوده‌ام اما او نخواست که زندگی‌مان ادامه داشته باشد. او فقط ادعا می‌کند که پول کافی ندارد. زمانی که از او گوشی Apple خواستم، گفت که نمی‌تواند آن مقدار هزینه کند، اما بعد از گذشت چند روز همان گوشی را برای خواهرش خرید و من آن موقع متوجه شدم که همه‌ی حرف‌های همسرم دروغ است. دیگر نمی‌خواهیم با یکدیگر زندگی کنیم و من نیز هیچ‌گونه ادعای مالی نسبت به شوهرم ندارم.

قاضی دادگاه بعد از شنیدن اظهارات زوج جوان بنا بر اصرار آنها حکم طلاق توافقی‌شان را صادر کرد

برچسب‌ها: طلاق Apple iPhone
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 11:40 ] [ رامین ]
همزمان با سالروز شهادت امام سوم شیعیام حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) که شیعیان و مسلمانان در سراسر جهان در این مصیبت جانسوز به عزا نشسته اند . اولاد بنی امیه لباس دامادی بر تن فرزندان خود نموده و به شادی و پایکوبی میپردازند .

در این گزارش امده است عمر بن عبدالعزیز آل شیخ، فرزند مفتی اعظم عربستان در یازدهم ماه محرم مراسم ازدواج خویش را برگزار نمود . در این مراسم بسیاری از مفتی ها وهابی سعودی شرکت نموده و این ننگ را به مفتی اعظم و فرزندش تبریک گفتند .

این مراسم در جراید عربستان سعودی نیز منعکس گردید که اعتراض شدید محبین خاندان رسالت (علیهم السلام) را به دنبال داشت .

این نوع حرکتهای دشمنان خاندان رسالت اقدام تازه ای نیست، همانطور که در بخشی از زیارت عاشورا آمده است : اَللّهُمَّ اِنَّ هذا يَوْمٌ تَبرَّکَتْ بِهِ بَنُو اُمَيَّةَ وَ ابْنُ آکِلَةِ الَآکبادِ اللَّعينُ ابْنُ اللَّعينِ عَلى لِسانِکَ وَ لِسانِ نَبِيِّکَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ .

خدايا اين روز روزى است که بنی امیه مبارک و ميمون دانستند و پسر آن زن جگرخوار (معاويه ) آن ملعون پسر ملعون (آن لعن شده ) بر زبان تو و زبان پيامبرت که درود خدا بر او و آلش باد .


برچسب‌ها: محرم عروسی
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 11:36 ] [ رامین ]

این روزها در بازار عطر آنقدر كالای تقلبی وجود دارد كه گاهی آنقدر كه پول می‌دهی عطر نمی‌خری! البته با این قیمت‌های نجومی عطرها، حق دارید كه انتظار كالای اصل و با كیفیت مطلوب داشته باشید و با وسواس خرید كنید ولی آیا تشخیص عطرهای اصل و تقلبی به همین سادگی‌هاست؟ مسعود تهرانی دبیر روابط‌عمومی انجمن صنفی آرایشی، بهداشتی و عطریات با تجربه‌ چندین‌ ساله‌‌اش به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

همیشه پای چین در میان است

معمولا كالاهایی كه مشابه اصل است از چین می‌آید. البته عطرهای غیر اصل كه از چین می‌آید در خود چین هم تقلبی محسوب می‌شود؛ یعنی عطری كه با نام یك برند معروف در چین تولید شده باشد اینطور نیست كه تحت لیسانس كمپانی اصلی باشد و به سفارش آنها و با درجه‌بندی متوسط تولید شود. باید بگوییم عطرهای چینی هیچ ارتباطی با كمپانی‌های اصلی و مطرح عطرسازی ندارند و صرفا كالاهای تقلبی هستند. برندهای پوشاك چنین قوانینی دارند و مثلا اگر در ویتنام تولید شود روی كالا می‌زند لیسانس آن از نایك است ولی كمپانی‌های عطر و آرایشی این كار را نمی‌كنند. برای مثال كمپانی هرمس كه خیلی معروف است تمام كالاهایش را تك‌تك بیمه می‌كند و هر جای دنیا كه آن را بخرید گارانتی دارد.

عطر هم بازیافتی دارد

بحث اورجینال و تقلبی بودن را همیشه داشته‌ایم ولی حدود سال‌های 90 تا 94 میلادی تكنولوژی وارد مراحل تازه‌ای شد و انواع محصولات تقلبی، مشابه و حتی بازیافتی به بازار راه پیدا كرد. تا چند سال پیش گاهی مردم از كنار خیابان عطرهای بازیافتی می‌خریدند و خودشان نمی‌دانستند. بازیافتی برای عطرها كلمه غریبی است ولی واقعیت دارد. شیشه عطرهایی كه تمام می‌شد و مردم به سطل آشغال می‌انداختند گاهی دوباره سر از چرخه مصرف درمی‌آورد؛ یعنی افراد سودجویی بودند كه شیشه‌های خالی را از زباله‌جمع‌كن‌ها می‌خریدند. هر شیشه هم بسته به اینكه چقدر سالم و تمیز باشد یا چه برندی باشد قیمتش فرق می‌كرد. شیشه‌ها دوباره پر می‌شد و با قیمت ارزان‌تر كنار خیابان به فروش می‌رسید. خوشبختانه با نظارت‌هایی كه صورت گرفته این تقلب تا حد زیادی جمع شده است.

خطر در كمین برندها

بعضی عطرهای تقلبی ظاهر مشابه اصل دارند و كاملا شبیه‌ اصل هستند. باید حواسمان باشد كه مارك‌های معروف بیشتر از مارك‌های گمنام احتمال دارد انواع مشابه و تقلبی داشته باشند. این شباهت گاهی آنقدر زیاد است كه حتی فروشنده غیرحرفه‌ای هم نمی‌تواند تشخیص بدهد. دلیلی ندارد مارك‌های گمنام را كسی به صورت تقلبی تولید انبوه كند چون كسی آنها را نمی‌شناسد اما مارك‌های معروف چون طرفدار بیشتری دارند بیشتر در معرض سوءاستفاده هستند.

تنها راه تشخیص

گاهی ممكن است یك عطر تقلبی مشابه اصل را با قیمت مناسب به شما عرضه كنند و ادعا شود كه همان عطر اصلی است. مثلا طرف می‌گوید این را خودم وارد كرده‌ام و با قیمت مناسب‌تر می‌دهم ولی یادتان باشد نمی‌شود چك پول 50 تومانی را 25 تومان خرید. شما یك محصول دربسته می‌خرید و داخل آن را نمی‌بینید. تستر هم هست ولی گاهی ممكن است تستر اصل را به شما نشان بدهند و كالایی كه می‌خرید تقلبی باشد. در كل بهترین روش برای تشخیص عطر تقلبی و اصل این است كه از كنار خیابان یا فروشگاه‌هایی كه نمی‌شناسید خرید نكنید. وقتی شما فروشگاه را بشناسید با خیال راحت خرید می‌كنید و نیاز به تشخیص نیست. به این اعتماد نكنید كه از كیش می‌خرید یا در یك پاساژ بزرگ خرید می‌كنید. باید مغازه را بشناسید و مطمئن باشید فروشگاه معتبری است. نمی‌توانیم بگوییم از كجا می‌توانید بفهمید عطری كه می‌خرید اصل است ولی می‌گوییم از كجا می‌توانید بخرید؛ فروشگاه‌های معتبر و قدیمی كه سال‌ها در این كار بوده‌اند.

تشخیص کپی از اصل ساده نیست

بعضی‌ها می‌گویند از غلظت، بو، رنگ ماده و تكان دادن شیشه می‌شود اصل و تقلبی بودن عطر را تشخیص داد یا باید نگاه كنید كه عدد floz كه روی شیشه درج شده چند است. این باورها درست نیست و نمی‌شود به آنها استناد كرد. غلظت‌ عطرهای مختلف با هم تفاوت دارد. عطرها برای موقعیت‌های مختلف ساخته می‌شوند و موارد مصرف خاص دارند. همه عطرها ماندگاری، پخش بو و ویژگی‌های یكسان ندارند كه بتوان به آن استناد كرد یا نسخه كلی برای عطرهای اصل و تقلبی پیچید بلکه تشخیص آن تجربه می‌خواهد. البته منظور ما كپی‌های درجه 4 و 5 نیست كه با مقایسه ظاهر هم قابل تشخیص است ولی كپی درجه یك و دو برای هر كسی قابل تشخیص نیست. شناسنامه یا كدی كه قابل چك كردن در سایت باشد هم در مورد عطرها مثل برندهای پوشاك وجود ندارد. عطرها شناسه رهگیری دارند ولی آیا همه دسترسی به اینترنت دارند؟ علاوه بر این شناسه رهگیری برای مصرف‌كننده نیست. شركت‌های آرایشی و بهداشتی و عطریات چنین امكانی را برای مصرف‌كننده‌ها نگذاشته‌اند، پس نباید محصولات مختلف را مقایسه كنید.

مراقب عطرهایتان باشید

عطرها را نباید در شرایط دمایی خیلی گرم، خیلی سرد یا در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهیم. كنار شوفاژ، داخل یخچال یا تابستان‌ها داخل اتومبیل جای مناسب برای نگهداری عطر نیست. عطرهای خوب و با كیفیت از زمانی كه درشان را باز می‌كنید بین 3 تا 10 سال كارآمد هستند. بعضی شركت‌ها می‌گویند خروج محصول از شیشه هوا را وارد آن می‌كند و در درازمدت كیفیت عطر را كاهش می‌دهد ولی نمی‌شود به طور دقیق گفت هر محصول چقدر دوام دارد ولی حداقل می‌شود پیش‌بینی كرد كه 3 سال بوی آن تغییر نمی‌كند. وقتی عطری شروع به فساد می‌كند بوی ترش، تند و سركه‌ای از آن استشمام می‌شود. اگر شیشه روشن باشد حتی تغییر رنگ را هم می‌بینید. در مورد این موضوع در استفاده اول با اولین فشار اسپری عطر خارج شود بستگی به نوع عطر و شكل اسپری كردن دارد. سیستم فنی هر پمپ برای عطرهای مختلف فرق دارد. آنچه مسلم است اینكه در اولین فشار اسپری عطر خارج نمی‌شود ولی در بعضی عطرها باید در استفاده اول 2 تا 3 بار هم پمپ را فشار دهید تا عطر خارج شود. شكل افشره كردن (اسپری) هم كه مستقیم، مخروطی یا نورافكنی باشد بستگی به طراحی پمپ در هر كمپانی دارد.

ادوپرفیوم یا ادوتوالت؟

یك سؤال متداول وجود دارد و آن هم تفاوت ادوپرفیوم و ادوتوالت است و البته یك باور غلط كه می‌گویند ادوپرفیوم بهتر است. این اصطلاحات به درصد مواد تشكیل‌دهنده مربوط می‌شود و یك محصول ممكن است به صورت ادوتوالت برای بهار تولید شود و ادوپرفیوم آن برای پاییز به بازار بیاید؛ یعنی یك محصول با چند مدل روانه بازار می‌شود و هر كدام كاربرد خودش را دارد. پرفیوم در كل غلیظ‌تر و سنگین‌تر از ادوپرفیوم است ولی دلیل نمی شود همیشه دنبال آن باشیم. بعد از ادوپرفیوم ادوتوالت است و بعد از آن هم ادوفرش و دئودورانت یا اسپلش كه رقیق‌تر می‌شوند و هر كدام كاربرد خاص دارند. بوی تند و غلیظ مناسب تابستان نیست و هر رایحه‌ای برای مكان و زمان خاصی طراحی شده است. مثل لباس‌های مختلف كه كاربرد متفاوت دارند. همان‌طور كه شما همه جا با كفش پاشنه بلند نمی‌روید همه جا هم نمی‌توانید پرفیوم استفاده كنید. ادكلن هم كه كلا یك اصطلاح غلط است و در واقع نام یك برند قدیمی بوده كه 200 سال پیش رایج شده است. یك نكته دیگر درباره خرید عطر این است كه نباید بیش از 3 عطر را در یك زمان بو كنیم. بو كردن قهوه هم فقط برای تفكیك 3 بو كمك می‌كند نه 300 بوی مختلف. در واقع قهوه پرزهای بینی را كمی ترمیم می‌كند. بو كردن لاك و استون هم بین عطرها درست نیست و باید از همان قهوه استفاده شود. پیشنهاد می‌كنم دوتا عطر كه از نظر خودتان خوب است روی دست امتحان كنید و بعد از 2 تا 3 ساعت بو كنید تا مطمئن شوید خوب است یا نه. كاغذهای تستر هم فقط رایحه اولیه را به شما نشان می‌دهند.


برچسب‌ها: عطر بازار تقلب
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 11:23 ] [ رامین ]
 
Zenbook UX21E - 1AKX در بازار با گارانتي 3,480,000 تومان است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جدول زير قيمت لب تاپ asus را شرح ميدهد.

برند

مدل لپ تاپ

سایز صفحه نمایش

قیمت با گارانتی
( تومان )

Asus

K53E-B

15.6" - Bright LED

1,900,000

K43U

14" - Bright LED

1,290,000

X501U

15.6" - Bright LED

1,280,000

Eee PC X101CH - A

15.6" - Bright LED

960,000

N53SN - SX370

15.6" - Bright LED

2,190,000

A43SD - B

14" - Bright LED

1,440,000

K43SD - B

14.1" - Bright LED

2,150,000

A43SD - C

14" - Bright LED

1,540,000

Zenbook UX21E - 1AKX

11" - Bright LED

3,480,000

Zenbook UX21E - C

11" - Bright LED

2,920,000

Zenbook UX21E - B

11" - Bright LED

3,750,000

Zenbook UX31E - A

13.3" - Bright LED

3,580,000

Zenbook UX31E - B

13.3" - Bright LED

4,000,000

Zenbook UX31E - D

13.3" - Bright LED

3,300,000

Zenbook UX31E - C

13.3" - Bright LED

3,670,000

N53SM-SX177

15.6" - Bright LED

2,000,000

K53TK-B

15.6" - Bright LED

1,600,000

All-in-One PC ET1611PUT

15.6" - Bright LED

1,600,000

All-in-One PC ET2012EUTS

20.1" - Bright LED

2,180,000

Eee PC X101CH-B

15.6" - Bright LED

780,000

X54C - G

15.6" - Bright LED

1,300,000

X54C - D

15.6" - Bright LED

1,270,000

Asus X54C-F

14" - Bright LED

1,600,000

Asus X44H-F

14" - Bright LED

1,480,000

Asus X54C-D

14" - Bright LED

1,300,000

Asus X53Z

15.6" - Bright LED

1,630,000

Asus K53SD-E

15.6" - Bright LED

2,150,000

Asus X54C-E

15.6" - Bright LED

1,080,000

Asus X44H-E

15.6" - Bright LED

1,300,000

X44H-D

14.1" - Bright LED

1,260,000

K43BR

14.1" - Bright LED

1,440,000

K53E - C

15.6" - Bright LED

1,690,000

Asus K45DR

14" - Bright LED

1,970,000

Asus K45VD-D

14" - Bright LED

2,750,000

Asus K45VD-B

14" - Bright LED

1,930,000

Asus K45VD-C

14" - Bright LED

2,080,000

Asus K45VD-A

14" - Bright LED

1,980,000


نظرات کاربران:

برچسب‌ها: لب تاپ های asus بازار
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 11:15 ] [ رامین ]
از حضرت امام صادق علیه السّلام سؤال شد: براى چه كعبه(خانه خدا)، كعبه نامیده شده؟

حضرت فرمودند: زیرا چهار گوشه و به شكل مربع مى‏باشد.

محضر مباركش عرض شد: براى چه چهار گوشه و به شكل مربع مى‏باشد؟

حضرت فرمودند: زیرا به موازات و راستای بیت المعمور است (خانه خدا در آسمان ها كه آسمانیان به گرد آن طواف می كنند) و بیت المعمور چهار گوشه و به شكل مربع مى‏باشد....

عرض شد: براى چه بیت المعمور چهار گوشه و به شكل مربع است؟

حضرت فرمودند: زیرا بیت المعمور به موازات عرش است و عرش چهار گوشه و به شكل مربع مى‏باشد.

محضر مباركش عرض شد: چرا عرش چهار گوشه و به شكل مربع است؟

فرمودند: زیرا كلماتى كه اسلام بر آن بنا شده چهار تا است و آنها عبارتند از:

سبحان اللَّه و الحمد للَّه و لا اله الّا اللَّه و اللَّه اكبر.

علل الشرائع ؛ ج‏2 ؛ ص398

متن عربی روایت :

رُوِیَ عَنِ الصَّادِقِ ع‏ أَنَّهُ سُئِلَ لِمَ سُمِّیَتِ الْكَعْبَةُ كَعْبَةَ قَالَ لِأَنَّهَا مُرَبَّعَةٌ فَقِیلَ لَهُ وَ لِمَ صَارَتْ مُرَبَّعَةً قَالَ لِأَنَّهَا بِحِذَاءِ الْبَیْتِ الْمَعْمُورِ وَ هُوَ مُرَبَّعٌ فَقِیلَ لَهُ وَ لِمَ صَارَ الْبَیْتُ الْمَعْمُورُ مُرَبَّعاً قَالَ لِأَنَّهُ بِحِذَاءِ الْعَرْشِ وَ هُوَ مُرَبَّعٌ فَقِیلَ لَهُ وَ لِمَ صَارَ الْعَرْشُ مُرَبَّعاً قَالَ لِأَنَّ الْكَلِمَاتِ الَّتِی بُنِیَ عَلَیْهَا الْإِسْلَامُ أَرْبَعٌ وَ هِیَ سُبْحَانَ اللَّهِ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَ اللَّهُ أَكْبَر

برچسب‌ها: وبلاگستان , باشگاه , کعبه , نامگذاری
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 11:5 ] [ رامین ]

گل و گیاه

گل و گیاه

گل و گیاه 

[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 21:1 ] [ رامین ]
اگه قصر شاهی تو واسه من جایی نداره / کلبه خاکی قلبم قابل تورو نداره . . .

.

.

.

از قلبم پرسیدم عزیزت کیه ؟ گفت اس ام اس بزن ببین کجا میره !

.

.

.

مرا عهدیست با ماهی که آن ماه از آن من باشد / مرا قولی است با جانان

که جانان ٬ جان من باشد . . .

.

.

.

مثل باران چشمهایت دیدنی است ٬ شهر خاموش نگاهت دیدنی است

زندگانی معنی لبخند توست ٬ خنده هایت بی نهایت دیدنی است . . .

.

.

.

دیدی ای دل که غم عشق دگر باره چه کرد ؟

چون بشد دلبر و با یار وفادار چه کرد . . .

.

.

.

زندگی پژمردن یک برگ نیست ٬ فرض کن ٬ مرگ قناری در قفس هم مرگ نیست

فرض کن جنگل بیابان بود از روز نخست ٬ با این همه مصیبت ها صبوری هم

از عشق و محبت نیست . . .

.

.

.

تو این سکوت بی کسی صدای دلدار و ببین / تو این شبا تو رویاها چهره عاشق رو ببین

وقتی دلت تنگه براش بغض چشاتو میگیره / تو لحظه های عاشقی نم نم بارون رو ببین

.

.

.

هر شب که انتظار تو را می برم به روز

شرمنده که بی تو نفس میکشم هنوز . . .

.

.

.

تو این دو روز زندگی شبیه من فراوونه / یه لحظه چشماتو ببند گذشتن از من آسونه

.

.

.

تو اگر پائیز زردی ٬ واسه من بهار سبزی

تو اگر هوای سردی واسه من همیشه گرمی

تو اگه ابر سیاهی واسه من ابر بهاری

تو اگه دشت گناهی واسه من یه بی گناهی

تو اگه غرق نیازی ٬ واسه من یه بی نیازی

تو اگه رفیق راهی ٬ واسه من یه تکیه گاهی . . .

.

.

.

کاش میشد عشق را آغاز کرد / با هزاران گل یاس آن را ناز کرد

کاش میشد شیشه غم را شکست / دل به دست آورد نه اینکه دل شکست . . .

.

.

.

به که گویم که تو منزلگه چشمان منی / به که گویم که تو گرمای دستان منی

گرچه پاییز نشد همدم و همسایه من / یه که گویم که تو باران زمستان منی . . .

.

.

.

عاشقان همه نام و نشانی دارند / آنکه در عشق تو بی نام و نشان است منم . . .

.

.

.

آخرین حرف دلم : عشق هرگز نمیمیرد مگر اینکه عشاق بی وفا باشند . . .

.

.

.

قاصدک ٬ حرف دلم را تو فقط میدانی / نامه عاشقی ام را تو فقط میخوانی

قاصدک همه رفتند هیچ کس با من نیست /تو بگو باز چرا با من می مانی . . .

.

.

.

برگ برگ خاطراتم را خزان بر باد داد / ای گل ناز بهاری آرزویت میکنم

دوستت دارم ولی من با تمام غصه ها / خویش را قربانی یک تار مویت میکنم . . .

.

.

.

در ساحل محبت کلمه ای که لایق تو باشد نیافتم ٬ فقط میتوانم بگویم دوستت دارم . . .

.

.

.

گوشه قلب قشنگت اگر من نباشم غمی نیست

تو منو رندونی کردی عاشقی جرم کمی نیست . . .

.

.

.

میروم خسته و افسرده و زار سوی منزلگه ویرانه خویش

به خدا میبرم از شهر شما ٬ دل شوریده و دیوانه خویش . . .

.

.

.

چرا روی نقاشی ها بی خودی سایه میزنی

این همه حرف خوب داریم ٬ حرف گلایه میزنی

اگه منو دوست نداری اینو راحت بهم بگو

چرا با حرفات و نگاهت بهم کنایه میزنی ؟

.

.

.

اگه به زور روزگار از زندگیت میرم کنار

میرم که ثابت بکنم عاشقتم دیوونه وار . . .

.

.

.

آدم های زیادی اشک هامو دیدن اما تنها کسی که اشکامو پاک کرد تو بودی . . .

.

.

.

سلام خوبی ؟ یه سوال داشتم

تو دل منو ندیدی ؟ آخه از وقتی اومد دنبال تو دیگه بر نگشت !

.

.

.

من بگم دوستت دارم با چه رقم یا عددی / تو که بی نهایتی قشنگ تر از من بلدی !

.

.

.

آهو اگر چشم تو بیند ز چرا می افتد

تو هم اینقدر نخور جانا غم دنیا که سر و کار همه آخر به خدا می افتد . . .

.

.

.

چشمات واسم یه دنیاست ٬ دلم بی تو کویره

خندت اگه نباشه ذلم خیلی فقیره . . .

.

.

.

مهربانی را قسمت کنیم ٬ من یقین دارم به ما هم میرسد

آدمی گر ایستد بر بام عشق ٬ دستهایش تا خدا هم میرسد . . .

.

.

.

گویند زیارت نه به همت است نه به قسمت ٬ به دعوت است

پس ای گروه دعوت شده ما را نزد پروردگارتان یاد کنید . . .

.

.

.

سر کلاس پاتخته ٬ یا یه تیپ ش ه !

با خط بد نوشتم ٬ زندگی بی تو سخته !!!

.

.

.

وای بر اسیری کز یاد رفته باشد / در دام مانده باشد صیاد رفته باشد . . .

 

 

مردانی كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمی‌كنند، حس تعهدشان كمتر است

نکاتی جالب درباره حلقه ازدواج در آقایان

یك حلقه شما را یاد چه می اندازد؟ ازدواج ، عشق و شاید بشود گفت وفاداری.امروزه در اكثر كشورهای دنیا این حلقه البته- اگر در انگشت انگشتری دست چپ باشد- نماد ازدواج و به دست داشتن آن نشانی از دوام این رابطه است.اما برخی از متاهل ها به دلایل مختلف این نماد را همیشه به همراه ندارند.بعضی‌ها به خاطر شغلی كه دارند (شاید جالب نباشد كه نماد عشق آدم دائم توی خمیر نان باشد یا بخواهی با آن دستكش جراحی به دست كنی یا...)، بعضی‌ها به خاطر حساسیت پوستی و هزار دلیل دیگر. اما اگر قبلا فقط همسرتان حق داشت از شما بخواهد حلقه‌تان را دست كنید،حالا یك دلیل محكم وجود دارد كه شما به دستور بچه هایتان باید این حلقه را به انگشت بیندازید!

یك روانشناس اجتماعی از دانشگاه آلبرتای كانادا، ادعا می كند كسانی كه حلقه ازدواجشان را به دست نمی‌كنند در مقایسه با كسانی كه آن را همیشه به دست می‌كنند،بیشتر بچه‌هایشان را فراموش می‌كنند. دكتر اندرو هارل همچنین می‌گوید:<جوانان جذابی كه این عادت را دارند،فراموش كارترین والدین برای فرزندانشان هستند.>

دكتر هارل كه مدیر یك آزمایشگاه پژوهشی جمعیت شناسی است، برای انجام این پژوهش تعدادی از والدین و فرزندان را كه در مجموع 862 نفر بودند در 14 فروشگاه بزرگ آلبرتا مخفیانه مورد مطالعه قرار داد و به نتایج جالبی رسید. او دریافت كه 14 درصد از همراهان بچه ها دست كم یك بار آن قدر از او غافل می‌شوند كه بچه از دید آن ها خارج شده و نزدیك به 300 متر دور می‌شود و این فاصله برای پیشگیری از اكثر حوادثی كه می‌تواند در كمین كودكان یك تا 7 ساله مورد مطالعه بوده باشد، خیلی زیاد است.

نكته جالب دیگر اینكه این سهل انگاری در مورد پدران جوان، بیشتر از مادران جوان بوده و در حالی‌كه مردان جوان بدون حلقه 25 درصد مواقع كودكانشان را فراموش می كردند، این رقم در مورد زنان جوان بدون حلقه تنها 19 درصد بود.دكتر هارل می‌گوید: <تحقیقات قبلی ما نشان داده بود كسانی كه حلقه ازدواجشان را دست نمی‌كنند، نسبت به ازدواجشان تعهد عاطفی كمتری دارند.اما این پژوهش نشان داد این عدم تعهد عاطفی نسبت به كل خانواده است.>

وی می گوید: <حقیقت این است كه بودن به دنبال روابط عاطفی خارج از حیطه ازدواج توجه فرد را به فرزندانش نیز كاهش می‌دهد و این موضوع می‌تواند در هر جایی اتفاق بیفتد، حتی جایی مانند فروشگاه كه بیشتر برای خرید كردن است نه برای خلق روابط عاطفی.>دكتر هارل نتایج این تحقیق را در هفدهمین كنفرانس سالانه جمعیت شناسی دانشگاه آلبرتا ارائه كرد،مجمعی كه سال گذشته با نتایج تكان دهنده یك تحقیق دیگر او به شگفت آمده بود.

سالهای گذشته در همین كنفرانس دكتر هارل اعلام كرد كه بر اساس پژوهش های او والدین از كودكان خوشگل بیشتر مراقبت می‌كنند!! سال ۱۳۸۸ نیز او ادعا كرد كه در این تحقیق هم كودكان زیبایی كه سن آنها از 3 سال كمتر بود ،بیشتر مورد توجه والدین قرار داشتند. وی همچنین می‌گوید از میان آنهایی كه حلقه ازدواجشان را به دست داشتند، والدینی كه خود زیباتر بودند بیشتر به فرزندشان توجه داشتند و استدلال می‌كند شاید والدین زیباتر مشكلات و دغدغه های كمتری در مورد زندگی و سلامتشان دارند و به این ترتیب بهتر می‌توانند به كودكانشان توجه نشان دهند. وی می‌گوید:<با وجودی كه می‌دانم بیان این نتایج اندكی خشن است اما ما باید دلیل حوادثی را كه برای بچه ها رخ می دهند پیدا كنیم و با تغییر رفتارمان بهتر مراقب آنها باشیم.


برچسب‌ها: اس ام اس , پیامک عاشقانه حلقه ازدواج
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 20:57 ] [ رامین ]

باز آمدیم با دو دست تهی چه باشد اگر مرحمی بر خستگان نهی

الهی

گرفتار آن دردم که تو دوای آنی و در آرزوی آن سوزم که تو سرانجام آنی

الهی

هر دلشده ای را یاری و غمگساری و من بی یار و غریبم

الهی

چراغ دل مریدانی و انس جان غریبانی ، کریما آسایش سینه محبانی

و نهایت همت قاصدانی

الهی

جرم من زیر حلم تو پنهان است و تو پرده عفو خود بر من گستران

الهی

این چیست که با دوستان خود کردی ، که هر که ایشان را جست ترا یافت

و تا تورا ندید ایشان را نشناخت

الهی

عاجز و سرگردانم ، نه آنچه دانم دارم و نه آنچه دارم دانم

الهی

بر تارک ما خاک خجالت نثار مکن و ما را به بلای خود گرفتار مکن

الهی

چون به تو بنگرم شاهیم و تاج بر سر و چون به خود نگریم خاکیم و از خاک کمتر

الهی

هر کس تو را شناخت هر چه غیر تو بود بینداخت

[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 20:55 ] [ رامین ]
نوشته‌هایی روی ماشین نصب شده بود که توجه همه را به خود جلب می‌کرد؛ از جمله «میهمان عروسی‌ام، مهدی صاحب الزمان (عج)، نقل عروسی‌ام رگبار گلوله‌ها، اسلحه، دسته‌گل دامادی‌ام و حجله دامادی‌ام، سنگر من!»
«رضا رجبعلی»، از رزمندگان سال‌های دفاع مقدس چنین روایت می‌کند:

«سعید قنبری که به جبهه رفت، نامزدش همکار ما در واحد تعاون سپاه پاسداران بود و هر روز به همراه چند تن از خواهرها به خانه شهدا می‌رفتند تا با خانواده‌ها دیدار داشته باشند؛ ایشان هر وقت که عملیاتی می‌شد، به واحد مربوطه مراجعه کرده و اسامی مجروحین را هم می‌گرفت که برای عیادت از آنها و خانواده‌هایشان مراجعه کنند.

یک روز از قم زنگ زدند و آمار شهدا را برای ما ارسال کردند، آن روزها بسیجی‌های قزوین جزو لشگر ۱۷ علی بن ابی طالب (صلوات الله علیه) قم بودند؛ لیست را که دریافت کردیم، دیدیم اسم «سعید قنبری» هم جزو شهداست.

خیلی زود همه بچه‌های سپاه از شهادت او مطلع شدند و این در حالی بود که نامزد ایشان هم مرتب سراغ سعید را از بچه‌ها می‌گرفت، ولی هیچ کس جرأت بروز دادن قضیه را نداشت؛ از نامزدی‌شان مدت زیادی نمی‌گذشت و علاقه شدید هم به یکدیگر داشتند.

قرار بود بعداز بازگشت سعید از جبهه، بروند دنبال مقدمات عروسی‌شان؛ سرانجام گفتن موضوع به نامزد سعید به عهده من گذاشته شد که تحت شرایط سختی صورت گفت و زمان تشییع جنازه ایشان فرا رسید.

آن روز ما رفتیم ماشین پدر بزرگوار شهیدان «مافی» را امانت گرفته و آن را مثل ماشین عروس تزئین کردیم و از جلوی تشییع کنندگان پیکر شهید سعید قنبری حرکت دادیم.

نوشته‌هایی روی ماشین نصب شده بود که توجه همه را به خود جلب می‌کرد، از جمله: «میهمان عروسی‌ام، مهدی صاحب الزمان(عج)، نقل عروسی‌ام رگبار گلوله‌ها، اسلحه، دسته‌گل دامادی‌ام و حجله دامادی‌ام، سنگر من!» این تصویری از همان تشییع به یاد ماندنی است.

«عبدالحسین قنبری»، به تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۴۱، در شهر قزوین متولد شد و در ۱۸ بهمن ۱۳۶۱، خلعت شهادت پوشید؛ برادرش مجید نیز به شهادت رسیده است؛ برادر کوچک‌ترش مجید نیز، ۳ سال بعد به دیدار برادر شتافت.


برچسب‌ها: به یاد ماندنی‌ترین ماشین عروس , ما شین عروس
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:39 ] [ رامین ]

پارک لی لی پوتی ها، پارک پرنده عصبانی، پارک نا پلئون بناپارات و پارک تمساح ها تنها بخشی از پاراک های عجیب و غریبی هستند که در دنیا وجود دارند.

گزارش تصویری زیر نگاهی دارد به پاراک های عجیبی که در سرتاسر دنیا وجود دارند.
دبی<br /><br />
بزرگترین مسیر مارپیچ دنیا در پاراک فراری ورلد دبی

دبی بزرگترین مسیر مارپیچ دنیا در پاراک فراری ورلد دبی
دسلدورف، آلمان<br /><br />
برج خنک کننده نیروگاه اتمی دسلدورف مدت هاست که به پارک بزرگی در المان تبدیل شده است.

دسلدورف، آلمان برج خنک کننده نیروگاه اتمی دسلدورف مدت هاست که به پارک بزرگی در المان تبدیل شده است.
بلژیک<br /><br />
اروپای کوچک در بلژیک، شبیه سازی مینیاتوری بیش از ۸۰ شهر و نزدیک به ۱۵۰ ساختمان در اروپا به صورت مینیاتوری در بلژیک

بلژیک اروپای کوچک در بلژیک، شبیه سازی مینیاتوری بیش از ۸۰ شهر و نزدیک به ۱۵۰ ساختمان در اروپا به صورت مینیاتوری در بلژیک
آرژانتین<br /><br />
پارک جمهوری در آرژانتین مکانی است برای کودکان که یک دولت کوچک را اداره کنند. در این پارک یک پارلمان، دادگاه، شهرداری و بناهایی از این دست قرار دارد که کودکان می توانند نقش های آینده را بازی کنند.

آرژانتین پارک جمهوری در آرژانتین مکانی است برای کودکان که یک دولت کوچک را اداره کنند. در این پارک یک پارلمان، دادگاه، شهرداری و بناهایی از این دست قرار دارد که کودکان می توانند نقش های آینده را بازی کنند.
پارک تمساح ها، استرالیا<br /><br />
یکی از تفریحات بازدیدکنندگان این پارک در استرالیا غذا دادن به تمساح هاست.

پارک تمساح ها، استرالیا یکی از تفریحات بازدیدکنندگان این پارک در استرالیا غذا دادن به تمساح هاست.
پارک موزه کمونیسم، لیتوانی<br /><br />
پارکی که مجسمه بیش از ده تن از رهبران کمونیست جهان را در خود جای داده و در جای جای آن آثار و بقایای حکومت کمونیست ها دیده می شود و این روزها به محل بازی بچه ها تبدیل شده است.

پارک موزه کمونیسم، لیتوانی پارکی که مجسمه بیش از ده تن از رهبران کمونیست جهان را در خود جای داده و در جای جای آن آثار و بقایای حکومت کمونیست ها دیده می شود و این روزها به محل بازی بچه ها تبدیل شده است.
فرانسه، پارک ناپلئون<br /><br />
خاطر ناپلئون بناپارت آنقدر برای فرانسوی ها عزیز است که پارک بزرگی را به او و تاریخ دورانش اختصاص دهند.

فرانسه، پارک ناپلئون خاطر ناپلئون بناپارت آنقدر برای فرانسوی ها عزیز است که پارک بزرگی را به او و تاریخ دورانش اختصاص دهند.
سرزمین حفاران، انگلستان<br /><br />
ایده این پارک چنان در انگلستان مورد استقبال قرار گرفته که تا کنون چهار نمونه از این پارک ها در شهرهای مختلف این کشور ایجاد شده است. در این پارک وسائل حفاری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند تا بتوانند به راحتی کار کردن با آنها را تجربه کنند.

سرزمین حفاران، انگلستان ایده این پارک چنان در انگلستان مورد استقبال قرار گرفته که تا کنون چهار نمونه از این پارک ها در شهرهای مختلف این کشور ایجاد شده است. در این پارک وسائل حفاری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند تا بتوانند به راحتی کار کردن با آنها را تجربه کنند.
انگری بردز، فنلاند<br /><br />
بازی پرنده عصبانی چنان در جهان مورد استقبال قرار گرفته که در فنلاند با الهام گرفتن از آن پارکی را شبیه به فضای این بازی ساخته اند.

انگری بردز، فنلاند بازی پرنده عصبانی چنان در جهان مورد استقبال قرار گرفته که در فنلاند با الهام گرفتن از آن پارکی را شبیه به فضای این بازی ساخته اند.
سرزمین لی لی پوتی ها، چین<br /><br />
همه کارکنان این پارک می بیایست تا ۴ فوت قد داشته باشند. استقبال از این پارک و البته انتقاد از آن در چین فراوان بوده است.

سرزمین لی لی پوتی ها، چین همه کارکنان این پارک می بیایست تا ۴ فوت قد داشته باشند. استقبال از این پارک و البته انتقاد از آن در چین فراوان بوده است

برچسب‌ها: پارک عجیب دنیا , عکس
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:38 ] [ رامین ]
 

 

 

 

 

 

 

 

تصویر سه بعدی

 

اصلاح سر و صورت در پاکستان


برچسب‌ها: تصاویر
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:37 ] [ رامین ]
زومیت: در سال 2004 میلادی، جیمیل تعریف تازه‌ای از سرویس ایمیل تحت وب را مطرح کرد، سرویس پست‌الکترونیکی مبتنی بر وبی که ظاهری ساده، سبک و دوست داشتنی داشت و با آن یک گیگا بایت فضای مجانی، جواب دندان شکنی به تمامی رقبا داده بود.

حال، فضای این سرویس ایمیل، ده برابر شده و توانسته میلیون‌ها نفر از سراسر جهان را به سمت خود جلب نماید. حتی اگر هر روز هم از جیمیل استفاده می‌کنید، هنوز برخی از جوانب امر بر شما پوشیده است و بسیاری به ترفندهای استفاده از این سرویس پستی آشنایی کافی ندارند. به کمک این ده ترفند قادر خواهید بود تا به یک کاربر حرفه‌ای جیمیل بدل شوید.

10 ترفند جیمیل برای حرفه‌ای‌ها

ترفند 1 – از فیلترها کار بکشید

مدیریت صندوق پست الکترونیکی کار ساده‌ای نیست، اما جیمیل ابزارهایی در اختیارمان قرارداده تا این کار را با سهولت بیشتری انجام دهیم. می‌توانید هر یک از مواردی که جستجو می‌نمایید را به یک فیلتر دستورپذیر بدل کرده و بعداً نیز از آن استفاده کنید. برای نمونه با کد «from: Facebook» می‌توانید ایمیل‌های دریافتی از این شبکه اجتماعی را به خوبی دسته‌بندی و بایگانی نمایید. یا اینکه می‌توانید فیلتری را برای نامه‌های دریافتی از یکی از دوستان نزدیکان درست کنید تا هیچ یک از آنها را بعداً گم نکنید. فیلترها همچنین می‌توانند پیش از ورود کاربر به صندوق پستی‌اش دست به دسته‌بندی نامه‌ها بزند و آنها را در دسته‌های موضوعی جمع‌آوری نمایند.ترفند 2 – از جستجو بیشترین استفاده را ببرید


از محصولات گوگل انتظار می‌رود که حداقل بویی از این جستجوگر مهم اینترنتی برده باشند. گرچه این خصلت همیشه هم به طور عیان به چشم نمی‌آید، اما این نهانی بودنش نیز مزیتی است که اهل فن می‌توانند از آن بهره‌مند گردند. شایان توجه است که کادر جستجوی جیمیل بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید قدرتمند است؛ برای این منظور می‌توانید برروی فلش کوچک که در سمت راست کادر جستجوی جیمیل قرار دارد را فشرده و از تنظیمات پیشرفته این جستجوگر منتفع شوید. می‌توانید به دنبال نامه‌هایی بگردید که دارای فایل ضمیمه هستند، تا با حذف آنها قدری فضای‌تان باز شود. حتی اگر به دنبال نامه‌های دریافتی از تاریخی خاص، مثلا یک سال گذشته هستید نیز این امکان برایتان مهیا است. البته میزان نامه‌هایی از این دست جستجوها بسته به تعداد دریافتی در صندوق پستی‌تان متغییر خواهد بود.ترفند 3 – صندوق پستی‌تان را طبقه بندی کنید

به زبانه‌ی Inbox در صفحه تنظیمات جیمیل رفته و در آنجا موارد مربوط به ترتیب نمایش نامه‌های دریافتی در صندوق پستی‌تان را مدیریت نمایید. از این گذشته استفاده از قابلیت منحصر به فرد Priority Inbox (صندوق نامه‌های اولویت‌دار) را در جیمیل فراموش نکنید. پیش از همه اینها به بخش تنظیمات و زبانه Labs رفته و پیش‌نمایش (Preview) نامه‌ها را فعال کنید. قابلیتی که شباهت زیادی به برنامه مدیریت پست‌الکترونیکی outlook دارد. البته این قابلیت نیازمند صفحه‌نمایشی بزرگ یا عریض است و با مانیتورهای 15 یا 17 اینچ 4:3 نتیجه چندان خوب نخواهد شد.

10 ترفند جیمیل برای حرفه‌ای‌ها

در مورد آخر، تنظیمات مربوط به زبانه‌های جدید صفحه نمایش اضافه می‌شود که به کمک آن می‌توانید سه پنل مستقل را ایجاد کرده و آنها را برای نمایش نتایج جستجوی مورد نظر خود برگزینید. یا اینکه محتویات آنها را برای موارد ستاره‌دار شده (با جستجوی عبارت «is:starred») نامه‌های خوانده نشده (با عبارت «is:unread») و موارد مهم (با عبارت «is:importatnt») تنظیم نمایید، البته انتخاب با شماست. راستی، توجه داشته باشید برای داشتن صندوق‌پستی چندگانه ابتدا می‌بایست قابلیت Priority Inbox را غیر فعال نمایید.ترفند 4 – وارد کردن سایر صندوق‌های پستی

اگر شما هم جزو کسانی هستید که برای عضویت در خبرنامه‌ها ترجیح می‌دهید نشانی پست الکترونیکی ثانویه خود در یاهو یا هاتمیل را به کار گیرید، می‌توانید نامه‌های دریافتی در آنها را به جیمیل نیز منتقل کنید تا از یک‌جا همه امور روزانه را در ید قدرت و اختیار داشته باشید. برای این منظور می‌توانید به تنظیمات جیمیل و بخش Accounts & Import آن سری بزنید. مراحل کار خیلی ساده و سر راست است، حتی می‌توانید موارد دریافتی از سایر حساب‌ها را فیلتر کرده یا به عنوان خوانده شده علامت‌گذاری نمایید. حتی ممکن است نشانی پست کاری خود را برای پشتیبان‌گیری به کار گیرید.

نکته: می‌توانید به نام کاربری خود در جیمیل هرچیز دیگری را بیافزایید مثلاً yousername+ anything@gmail.com و از این نشانی جدید برای عضویت سایت‌های دیگر بهره ببرید. جالب اینکه تمام نامه‌هایی که به این نشانی ارسال شود مستقیماً سر از صندوق پستی خودتان درخواهد آورد! تازه، پس از دریافت اولین نامه از این طریق قادر خواهید بود به کمک فیلتر «to:yourname+ anything@gmail.com» اقدامات لازم را صورت دهید.ترفند 5 – به آسمان و ستاره‌ها نگاهی دوباره بیانداز!

آسمان زومیت پر از ستاره است اما شاید ستاره‌های ما به اندازه‌ی اختران درخشان موجود در صندوق پست الکترونیکی شما نباشد! قابلیت Superstars (ابرستارگان) که با مراجعه به زبانه General در Setting فعال می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا 12 ستاره گوناگون را تعریف کرده و هر یک را برای منظوری خاص به کارگیرید. به این ترتیب نه تنها یک ستاره معمولی دارید بلکه ستاره‌هایی به رنگ‌ها و شکل‌های گوناگون خواهید داشت که هر یک تعریفی برای خود دارند! برای این منظور هر بار که بر روی نشانه‌ی ستاره در کنار هر نامه دریافتی کلیک کنید، رنگ و شکل ستاره عوض می‌شود.

10 ترفند جیمیل برای حرفه‌ای‌ها

اگر کاربر زرنگی باشید می‌توانید از این ترفند برای جداسازی کاربردهای هر نامه کمک بگیرید. مثلاً ستاره‌های سبز مربوط به امور کاری، ستاره‌های قرمز نامه‌های عاشقانه به همسر یا نامزد عزیزتر از جانتان و غیره. جالب اینکه هر کدام از این ستاره‌ها را می‌توان با عبارت جستجوی منحصر به خود کاوید، مثلاً عبارت «has:greenstar» برای مواردی است که با ستاره سبز رنگ نشان کرده‌اید. برای دسترسی به کد جستجوی هر ستاره، موشواره خود را مدتی بر روی آن نگه دارید.ترفند 6 – برچسب بزنید

برچسب‌زنی را می‌توان یکی از بهترین قابلیت‌های سرویس پستی گوگل به حساب آورد. به کمک این برچسب‌ها می‌توان موارد همسان را از بین کوهی از نامه‌های موجود یافته و به کار گرفت.

به خاطر داشته باشید با برچسب‌زنی هر نامه به طور خودکار آن را فیلتر کرده‌اید. جالب اینکه می‌توانید با جستجوی برچسب‌هایی خاص آنها را در دسته‌بندی‌های دقیق‌تری گردآوری نمایید. برای نمونه با جستجوی عبارتی نظیر «label:newsletter before:2011/01/01» می‌توانید به خبرنامه‌های دریافتی پیش از تاریخ مربوط دسترسی پیدا کنید.ترفند 7 – گسترش توانمندی‌های جیمیل با برنامه‌های ثالث

برنامه‌ها و افزونه‌های ثالث متعددی برای سرویس پست الکترونیکی گوگل نگارش و منتشر شده‌اند؛ که به کمک آنها می‌توان توانمند‌ی‌های جیمیل را دو چندان کرد. برای نمونه برنامه Rapportive جزئیات بیشتری را از فیس‌بوک، لینکد‌این و توئیتر گردآوری کرده و در کنار پروفایل مخاطب نمایش می‌دهد. ابزاری که برای شناسایی هر چه بیشتر مخاطب خود بسیار کاربردی خواهد بود.

یکی دیگر از برنامه‌های ثالث محبوب Boomerang است که کاربر را قادر می‌سازد تا ارسال ایمیل‌ها را به آینده موکول کرده و آن را به طور مشخص در زمان تعیین شده انجام دهد. از این گذشته این برنامه به ما در یادآوری پیام‌های مهم در بازه‌های زمانی خاص کمک می‌کند.ترفند 8 – شخصی‌سازی حجم نامه‌ها

شاید دوست داشته باشید میزان فاصله‌ای که بین فهرست نامه‌های صندوق پستی وجود دارد را کم و زیاد کنید، اما یک صفحه نمایش صرف ندارید و در خانه، محل کار و جاهای دیگری به صندوق پستی‌تان دسترسی دارید. برای این منظور به بخش تنظیمات رفته و با تغییر حجم نامه‌ها (Display Density) به میزان مورد نظر خود برسید.ترفند 9 – یک نامه الکترونیکی را به ابزار یادآوری بدل کنید

گاهی پیش می‌آید که بنا به هر دلیلی قادر به ارسال نامه‌ای خاص نیستید، اما با این وجود نمی‌خواهید این کار را فراموش کنید. برای این منظور کافی است بر روی دکمه More (بیشتر) در بالای نامه مذبور کلیک کرده و آن را به یک ابزار یادآوری (add to Tasks) بدل سازید و تاریخ دقیق یادآوری را در تقویم ویژه‌ی آن مشخص کنید.ترفند 10 – کارهای ابتدایی را بهتر به انجام برسانید

برای تکمیل این کارگاه آموزشی و تبدیل شما به یک جیمیل‌باز بالفطره باید آشنایی‌تان با امور پیش‌پا افتاده و ابتدایی را نیز افزایش دهیم. احتمالاً نمی‌دانستید که برای جستجوی نامه‌های دریافتی از سوی شخصی خاص می‌توانید از پرس‌وجویی نظیر «from: emailname@gmail.com» کمک بگیرید.

اگر شما هم ترفند مشابه‌ای را می شناسید در بخش نظرات آن را به دیگران معرفی کنید

برچسب‌ها: کامپیوتر جیمیل حرفه‌ای‌ ها
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:25 ] [ رامین ]

امروز می‌خواهیم درباره گوگل‌کروم صحبت کرده و با صفحاتی آشنا شویم که فرمت کلی آن‌ها به صورت chrome://URL است. صفحاتی که بدون استفاده از رابط‌کاربری، به ما برای دسترسی به بخش‌های مختلف مرورگر (که بعضی به آن‌ها صفحات مخفی می‌گویند) کمک می‌کنند.

هریک از مسیرهایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، به بخش خاصی از مرورگر کروم مربوط هستند و شما برای استفاده از آن‌ها باید عبارت را در آدرس‌بار تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید.
نکته: برای دسترسی و فعال‌کردن آدرس‌بار، از کلید‌های میانبر ctrl + L در ویندوز و command + L در مک استفاده کنید. هدف از این‌کار نیز دسترسی به بخش‌های مختلف مرورگر بدون استفاده از ماوس است.
۱- صفحه تنظیمات اولیه کروم
برای دسترسی به صفحه تنظیمات مرورگر کروم می‌توانید برروی آیکون آچار یا در نسخه‌های جدید برروی دکمه سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. اما روش سریع دسترسی به این بخش تایپ عبارت زیر در آدرس‌بار است:
chrome://settings
۲- مدیریت بوک‌مارک‌ها
برای مدیریت بوک‌مارک‌ها علاوه بر کلیدهای ترکیبی ctrl + shift + O در ویندوز و command + shift + O در مک، می‌توان از عبارت زیر استفاده کرد:
chrome://bookmarks
عددی که بعد از عبارت آدرس‌بار نمایش داده می‌شود، مشخص کننده صفحه جاری است. اگر تعداد بوک‌مارک‌های شما زیاد باشد، با تغییر عدد بعد از علامت # می‌توان به صفحات دیگر بروید.
۳- صفحه دانلود‌ها
گاهی اوقات، پس از شروع دانلود، فراموش می‌کنیم وضعیت آن را پیگیری کنیم. در مواقعی نیز مکان ذخیره فایل دانلود شده را از یاد می‌بریم. از طریق کلیدهای ترکیبی Ctrl+J یا وارد کردن عبارت زیر در نوار آدرس برای دسترسی به صفحه دانلودها و مدیریت فایل‌های در حال دانلود یا دانلود شده استفاده کنید:
chrome://downloads
۴- تاریخچه مرورها (History)
همه ما اهمیت تاریخچه‌های وب‌گردی را می‌دانیم. تاریخچه‌ها به ما در جستجوی راحت‌تر و دسترسی به وب‌سایت‌هایی که در گذشته دیده‌ایم کمک می‌کنند. چه چیزی بهتر از دسترسی به این تاریخچه به کمک عبارت زیر:
chrome://history
۵- صفحه افزونه‌ها
افزونه‌های زیادی وجود دارد که شاید بخواهیم از آن‌ها تنها در وب‌سایت‌ها خاصی استفاده کرده و در سایر موارد آن‌ها غیرفعال کنیم. اگر نمی‌دانید چگونه از صفحات تنظیمات به لیست افزونه‌ها دسترسی داشته باشید، آدرس زیر را در کروم تایپ کنید:
chrome://extensions
۶- پلاگین‌ها
پلاگین‌ با افزونه متفاوت است. برای مثال، فلش‌پلیر یک پلاگین محسوب‌ می‌شود. آیا تابه‌حال خواسته‌اید پلاگین‌های نصب شده بر روی مرورگر خود را مشاهده کنید؟ جواب این سؤال را به کمک آدرس زیر خواهید یافت.
chrome://plugins
۷- بررسی حافظه مرورگر
به مرور زمان ممکن است، عمل‌کرد مرورگر شما کندتر شود. به جای بررسی تمام آیتم‌های ممکن، بهتر است ابتدا به وضعیت حافظه مصرفی توسط ابزارهای گوناگون مرورگر نگاهی بیاندازید. برای این کار کافی‌است آدرس زیر را تایپ کنید:
chrome://memory
8- پرچم‌های (Flag) کروم
اگر علاقمند به شناسایی امکانات و ویژگی‌های ناشناخته مرورگر خود هستید به آدرس زیر بروید:
chrome://flags
بعضی از این امکانات واقعاً جالب و کاربردی هستند.
9- گزینه‌های Omnibox
ما Omnibox را به عنوان یک آدرس‌بار کاربردی و فوق‌العاده می‌شناسیم. اگر به آدرس زیر مراجعه کنید، قادر خواهید بود بدون هرگونه زحمتی، تجزیه و تحلیل دقیقی درباره نتایج جستجوی خود داشته باشید:
chrome://omnibox
10- آدرس‌های (URL) کروم
برای شما سؤال پیش آمده که ما این آدرس‌ها را از کجا استخراج کرده‌ایم؟ کافی‌است به آدرس زیر بروید تا با تمام آدرس‌های موجود آشنا شوید:
chrome://chrome-urls
آدرس‌هایی که خیلی بیشتر از این ۱۰ مورد هستند

برچسب‌ها: نرم افزار مرورگر کروم
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:17 ] [ رامین ]
 چین با تولید چیزی در حدود یک میلیون تن در سال دومین تولید کننده زباله های الکترونیکی در جهان است، علاوه بر آن چین بیش از 70 درصد از زباله های الکترونیکی جهان را که به 20 تا 25 میلیون تن در سال می‌رسد، برای بازیافت وارد می‌کند.
بازیافت زباله های الکترونیکی در این کشور به صرفه است و از این رو از 8 سال گذشته تاکنون بیش از 500 میلیون تلویزیون، 500 میلیون کامپیوتر، 500 میلیون ماشین لباسشویی و ده‌ها و صدها میلیون گوشی موبایل، یخچال و... برای بازیافت و گرفتن جان تازه به این کشور وارد شده‌اند.

برچسب‌ها: چین سرزمین زباله‌های الکترونیکی
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:13 ] [ رامین ]

اکنون که مقوله ی سبک زندگی در کشور بحث روز حوزه اجتماعی است پرداختن به موضوع هایی که نشان دهنده ی سبک زندگی و باورهای مردم است می تواند جذابیت بیشتری داشته باشد. از این رو در این مجال تیپولوژی "حجاب" که بخشی از رفتار و باور مردم در عرصه ی اجتماعی است به بیان مهدی یاراحمدی خراسانی به صورت مختصر ارائه می گردد؛


تیپ اول: بی حجابی که بی دینی نیست. دلت پاک باشد: ازدخترجوان می پرسند چرا موهایت بیرون است؟ جواب می دهد به خودم مربوط است تو چه کار داری؟ برایش توضیح بیشتری که می دهند می گوید: حجاب که مهم نیست. خدا کند آدم دلش پاک باشد! عده ای با بیان این جمله، بی حجابی را در جامعه توجیه می کنند. اگر به فرض، قبول کردیم بی حجابی بی دینی نیست اما این تناقض چگونه حل می شود؛ حجاب طبق آیات و روایات صریح از ضرورت های بارزدین است. حال چگونه می شود که قلب پاک از اجرای حکم قطعی دین سرپیچی نماید؟ این قلب از چه چیز پاک است؟ از گناه یا از اطاعت؟! نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَكْفُرُ بِبَعْض‏ تعبیر این گونه رفتار است. یعنی امکان ندارد دل و ظاهر با هم پاک باشند؟


تیپ دوم: حجاب سازمانی: دختر محجبه به کلاس زبان می رود. در جای خود که می نشیند همکلاسی اش که آن چنان حجاب مناسبی هم ندارد از او می پرسد: چرا چادر سر می کنی؟ چرا اینقدر محجبه ای؟ در سازمان خاصی کار می کنی؟ پاسخ می دهد: نه مگر فقط کارمندان دولتی محجبه اند؟ گفت: آخر آنهایی که با جاهای خاص در ارتباطند این جوری حجاب کامل دارند. انگار هنوز قانع نشده بود پرسید: شهرستانی هستی؟ دختر چادری جواب داد نه. حتماً درنظرش دهاتی ها و شهرستانی ها باحجابند!! بازهم دست بردار نبود. پرسید دانشجو هستی؟ پاسخ داد پایان نامه دکتری می نویسم. گفت چه رشته ای؟ جواب داد: علوم قرآنی. انگار رمز جدول را پیداکرده باشد گفت: آهااان!!


تیپ سوم: اسلام، حجاب و نگاهي پیشرفته: از منظر اسلام حجاب بانوان، داراي ابعاد سلبی و ايجابي است. بُعد سلبي آن، حرام بودن خودنمايي به نامحرم است؛ و بُعد ايجابي آن، وجوب پوشش بدن و اين دو بُعد بايد در کنار يکديگر باشد تا حجاب اسلامي تحقق یابد؛ اگر یکی باشد ویکی نباشد در اين حالت حجاب اسلامي محقق نشده است.


سخن آخر: چه باید کرد؟ هرچند ماهواره، اینترنت و وسایل ارتباط جمعی در عصر فناوری تلاش می کند سبک زندگی و نوع پوشش و رفتار مردم در دهکده ی جهانی را تا حد زیادی مشابه هم سازد اما هيچ کس بدون پذيرفتن هويت واقعي خود که تحت تأثير دين و رسوم کشورش مي باشد، نمي تواند به سبک صحيحي از زندگي دست یابد. بانوی ایرانی مسلمان هم برای نوع پوشش خود نمی تواند الگوی زنی را داشته باشد که هم دین، هم وطن و هم مسلک او نیست. لذا برای ترویج حجاب باید الگوهای سبک زندگی اصلاح و حساسیت ها افزایش یابد. بعضی وقت ها به چیزی اعتقاد فکری داریم اما تبدیل به باور قلبی نشده است. باید نسبت به حجاب اغنای ذهنی و فکری صورت پذیرد، یعنی حساسیت‌ها به سمت حجاب بیشتر شود و مردم نسبت به آن التزام عملی پیدا کنند. مردم نسبت به مسأله حجاب و اقامه آن حساس شوند، چراکه برخی افراد به حجاب اعتقاد دارند، علاقه‌مند هم هستند و التزام عملی هم دارند، اما نسبت به گسترش آن در جامعه حساس نیستند


برچسب‌ها: حجاب
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:12 ] [ رامین ]

 همواره خانه هایی که برای آب و هوای سرد ساخته می شوند طوری طراحی شده که بسیار گرم می مانند، خانه های آب و هوای گرم با معماری ساخته شده که امکان وزدن باد در آن وجود داشته باشد و ساکنان آن خنک شوند. اگرچه تاکنون ترکیب این دو معماری بایکدیگر دشوار بوده است.
اما طرح این دو معمار بریتانیایی نه تنها ترکیب این دو نوع معماری است بلکه آنها این خانه اوریگامی را به نوعی ساخته اند که برای دنبال کردن مسیر خورشید تغییر جهت می دهد.
اوریگامی یا "هنر کاغذ و تا" یکی از کاردستیهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی "تا کردن کاغذ" است و تمام مدلهای کاغذ و تا را در بر دارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اوریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می ‌توانند به روشهای گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.
این مدلهای گرافیکی رایانه ای نشان دهنده مفهوم باورنکردنی تغییر شکل یک خانه به هشت شکل مختلف براساس آب و هوا است
برای مثال در طرح تابستانه، اتاق خواب به سمت شرق است و می توان طلوع خورشید را هنگام بیدار شدن در آن مشاهده کرد و پس از آن این اتاق می تواند گردش داشته باشد تا کاربر به طور دائمی از نور خورشید استفاده کند.
این خانه همچنین انرژی خود را از صفحات خورشیدی تأمین می کند.
طرح انقلابی این خانه براساس کار یک ریاضیدان قرن بیستمی است که چگونگی تبدیل شدن این مربع تشکیل شده از چهار تکه به یک مثلث متساوی الاضلاع را کشف کرد.
تبدیل مربع به مثلث متساوی الاضلاع یا معمای هاربردشر
انعطاف پذیری این خانه به انطباق آن از تابستان به زمستان و از روز به شب کمک می کند و این امر با حرکت داخلی خانه میسر می شود.
دیوارهای خارجی ضخیم و سنگین به دیوارهای داخلی تبدیل می شوند و این امکان را فراهم می کنند که دیوارهای داخلی شیشه ای به نمای خارجی تبدیل شوند، دراین خانه درها به پنجره و پنجره ها به در تبدیل می شوند.
طرح اولیه این خانه دارای دو اتاق خواب، یک نشیمن بزرگ، یک سرویس بهداشتی است اما می توان آن را برحسب شرایط زندگی مختلف تغییر داد.
این خانه انقلابی براساس کشف یک ریاضیدان قرن بیستمی ساخته شده است، شیوه ای که می تواند یک مربع را به یک مثلث متساوی الاضلاع تبدیل کرد
دیوارهای خارجی ضخیم این خانه به دیوارهای داخلی تبدیل می شود و این امر این امکان را فراهم می کند که دیوارهای داخلی شیشه ای به نمای خارجی تبدیل شوند، در این خانه درها به پنجره ها و پنجره ها به درها تبدیل می شوند
این خانه ایده معمار بریتانیایی بوده است، دیوید گرونبرگ و دنیل ولفسون که شرکت D*Haus را تأسیس کرده اند این طراحی ابتکاری را ارائه کرده اند.
خانه تغییر شکل دهنده به عنوان بخشی از پروژه فارغ التحصیلی گرونبرگ مطرح شد و مورد پذیرش قرار گرفت.
هنری دودنی ریاضیدان بریتانیایی در سال 1903 راهی برای تبدیل یک مثلث متساوی الاضلاغ به چهار تکه پیدا کرد که این چهار تکه می توانند یک مربع را تشکیل دهند، معمایی که وی آن را معمای هاربردشر نامگذاری کرد.
این ساختمان می تواند برای دنبال کردن مسیر خورشید تغییر شکل دهد.

برچسب‌ها: مسکن
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:8 ] [ رامین ]
اغلب در‌مورد ایده‌های مبتکرانه‌ای که هکرها برای نفوذ به سیستم‌های امنیتی از آن استفاده می‌کنند صحبت می‌کنیم اما خیلی‌کم اتفاق می‌افتد که بتوانیم روند انجام این کار را ببینیم. در شکل زیر دستگاهی که برای سرقت رمز عبور شما استفاده می‌شود را مشاهده می‌کنید.


برچسب‌ها: کامپیوتر
ادامه مطلب
[ شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 15:0 ] [ رامین ]

پسری با پدرش در رختخواب
درد ودل می کرد با چشمی پر آب

گفت :بابا حالم اصلا ً خوب نیست
زندگی از بهر من مطلوب نیست

گو چه خاکی را بریزم توی سر
روی دستت باد کردم ای پدر

سن من از 26 افزون شده
دل میان سینه غرق خون شده

هیچکس لیلای این مجنون نشد
همسری از بهر من مفتون نشد

غم میان سینه شد انباشته
بوی ترشی خانه را برداشته

پدرش چون حرف هایش را شنفت
خنده بر لب آمدش آهسته گفت

پسرم بخت تو هم وا می شود
غنچه ی عشقت شکوفا می شود

غصه ها را از وجودت دور کن
این همه دختر یکی را تور کن

گفت آن دم :پدر محبوب من
ای رفیق مهربان و خوب من

گفته ام با دوستانم بارها
من بدم می آید از این کارها

در خیابان یا میان کوچه ها
سر به زیر و چشم پاکم هر کجا

کی نگاهی می کنم بر دختران
مغز خر خوردم مگر چون دیگران؟

غیر از آن روزی که گشتم همسفر
با شهین و مهرخ و ایضاً سحر

با سه تا شان رفته بودیم سینما
بگذریم از ما  و بعد ماجرا

یک سری ، بر گل پری عاشق شدم
او خرم کرد، وانگهی فارغ شدم

یک دو ماهی یار من بود و پرید
قلب من از عشق او خیری ندید

آزیتای حاج قلیو رزا  شله
یک زمانی عاشقش گشتم بله

بعد اوهم یار من آن یاس بود
دختری زیبا و پر احساس بود

بعد از این احساسی پر ادعا
شد رفیق من کمی هم المیرا

بعد او هم عاشق مینا شدم
بعد مینا عاشق تینا شدم

بعد تینا عاشق سارا شدم
بعد سارا عاشق لعیا شدم

پدرش آمد میان حرف او
گفت ساکت شو دیگر فتنه جو

گرچه من هم در زمان بی زنی
روز و شب بودم به فکر یک زنی

لیک جز آنکه بداری مادری
دل نمی دادم به هر جور دختری

خاک عالم بر سرت، خیلی بدی
واقعا ً که پوز بابا را زدی

 


برچسب‌ها: طنز
[ جمعه هفدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 16:29 ] [ رامین ]

گشته ایامی که کارا جملگی ماس مالیه
گرچه پزها عالیه افسوس جیبا خالبه
راکد و بی رونقه دکان دانش، در عوض
بهترین کارا کنون ورداری و ورمالیه
روز و شب باید دویدن در پی یک تک قرون
زندگانی نیست والله این یه جور حمالیه
حاصل روغن نباتی گر نمیدونی بدون
سستی و آقایی و بیماری و بی حالیه
کس نمی گیرد سراغ پاکی و صدق این زمان
چونکه رونق در بساط مردم جنجالیه
******************************************************************************

تعدادی از این بیماری ها به قرار زیرند:

Leukoencephalopathy-PML

PML، اختلالی عصبی است که موجب تخریب میلین، غشای چربی محافظ سلول‌های عصبی مغز و نخاع می‌شود و به عنوان ماده سفید سیستم عصبی مرکزی (CNS) نیز شناخته می‌شود. این بیماری بر اثر ویروسی به نام JV، به وجود می‌آید. نام این ویروس از ابتدای اسم بیماری که اولین بار به آن مبتلا شد، گرفته شده است. این ویروس بسیار شایع است و در 85درصد جمعیت بزرگسال وجود دارد. در افراد سالم غیرفعال است و تنها زمانی که سیستم ایمنی بدن به شدت ضعیف شده باشد مثل کسانی که مبتلا به ایدز یا بدخیمی‌های هماتولوژیکی هستند و در دریافت‌کنندگان اعضای پیوندی که برای جلوگیری از عدم پذیرش عضو پیوندی، داروهای ایمنی- بازدارنده مصرف می‌کنند موجب بیماری می‌شود. از هر 200هزار نفر تقریبا یک نفر به PML مبتلا می‌شود.

Paraneoplastic Neurologic Syndromes-PNS

سندروم عصبی پارانئوپلاستیک (PNS)، سیستم عصبی (مغز، نخاع، اعصاب و ماهیچه‌ها) بیماران سرطانی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. واژه paraneoplastic یعنی سندروم عصبی به دلیل خود تومور ایجاد نشده بلکه به دلیل واکنش‌های ایمنی که تومور ایجاد می‌کند به وجود می‌آید. سیستم ایمنی نرمال بدن، این تومور را به عنوان مهاجم تصور می‌کند. وقتی که این اتفاق می‌افتد، سیستم ایمنی با استفاده از آنتی‌بادی‌ها و لنفوسیت‌ها برای مقابله با این تومور، پاسخ دفاعی می‌دهد. نتیجه این است که سیستم ایمنی خود بیمار باعث خسارات جانبی به سیستم عصبی می‌شود که گاهی بسیار شدید است. در بسیاری از بیماران، آسیبی که از سوی این پاسخ ایمنی به سیستم عصبی می‌رسد بسیار فراتر از آسیبی است که به تومور وارد می‌شود. تاثیرات PNS گاهی دایمی بوده و گاهی به طور کامل مرتفع می‌شود.

Dercum’s Disease

بیماری درکوم، اختلال بسیار نادری است که با رشد بافت چربی (لیپوماس) به صورت دردناک همراه است. این رشد عمدتا در بالای بازوها و ران رخ می‌دهد و زیرجلدی است. درد همراه با این بیماری اغلب بسیار شدید است. بیماری درکوم در بزرگسالان و عمدتا زنان شایع بوده و گاهی با اضافه‌وزن، افسردگی، بی‌حالی و گیجی همراه است. علت دقیق بیماری درکوم نامشخص است.

Familial Idiopathic Basal Ganglia Calcifications) Fahr’s Disease)

بیماری Fahr یک اختلال عصبی همراه با رسوب کلسیم (کلسیفیکاسیون) و از دست دادن سلول‌های مربوطه در نواحی خاصی از مغز مثل گانگلیون بازال است. این شرایط مرسوم به ایدیوپاتیک بازال گانگلیا کلسیفیکاسیون یا IBGC است چراکه هیچ توضیح واضحی برای چنین رسوب کلسیمی در این نواحی مغز (ایدیوپاتیک) وجود ندارد. علایم مربوطه شامل زوال تدریجی توانایی‌های شناختی (دمانتیا) و از دست دادن مهارت‌های حرکتی است. همزمان با تشدید بیماری، بیماران با فلج و از کارافتادگی به دلیل افزایش سفتی ماهیچه‌ها و محدودیت‌های حرکتی (فلج انقباضی) مواجه می‌شوند.


Neuromyelitis Optica) Devic’s disease)

Neuromyelitis Optica که به عنوان بیماری Devic (DD) شناخته شده است، اختلالی مزمن در بافت عصبی است که همراه با عفونت عصب بینایی و عفونت نخاع (myelitis) است. دو نوع از این بیماری وجود دارد. در نوع اول که شیوع کمتری دارد، حملاتی در فواصل زمانی کوتاه وجود دارد اما بعد از اولین حمله، عمدتا تکرار می‌شود. درنوع دوم که شایع‌تر است، حملات تکراری رخ می‌دهد و فاصله بین حملات ممکن است هفته‌ها، ماه‌ها یا سال‌ها باشد.

Tardive Dyskinesia

Tardive Dyskinesia، اختلال عصبی حرکتی غیرارادی است که به دلیل استفاده از داروهای گیرنده دوپامین که جهت درمان مشکلات روانی یا گوارشی تجویز می‌شوند، ایجاد می‌شود. استفاده طولانی‌مدت این داروها باعث ایجاد اختلالات بیوشیمیایی در منطقه‌ای از مغز به نام جسم مخطط می‌شود. دلیل ابتلا به این بیماری در برخی از کسانی که چنین داروهایی را مصرف می‌کنند شناخته‌شده نیست. Tardive


Dystonia Landau Kleffner Syndrome

سندروم (Landau Kleffner (LKS، باعث از دست دادن درک و بیان کلامی (آفازی) به دلیل اختلال شدید الکتروانسفالیک (EEG) است و اغلب منجر به تشنج می‌شود.


Alpha-1-Antitrypsin Deficiency) A1AD)

نقص آنتی‌تریپسین آلفا-1 (A1AD) اختلالی ارثی است که همراه با سطح پایین پروتئینی به نام آنتی‌تریپسین آلفا-1 (A1AD) در خون است. این نقص منجر به مستعد بودن شخص به ابتلا به انواع بیماری‌ها مخصوصا امفیزما، بیماری کبدی یا در موارد نادر، بیماری پوستی به نام پانی کولیتیس می‌شود. نقص A1AD به پروتازها که نقش شکستن پروتئین را بر عهده دارند اجازه می‌دهد به بافت‌های مختلف بدن حمله کنند که منجر به تغییرات مخرب در شش‌ها (emphysema) و آسیب به کبد و پوست می‌شود.


Cyclic Vomiting Syndrome) CVS)

سندروم استفراغ گردشی (CVS)، اختلالی نادر است که همراه با حملات شدید تشنجی و استفراغ است. هر حمله ممکن است چند ساعت تا چند روز طول بکشد و بعد بیماران یک دوره بدون تشنج را سپری کرده و سپس این حملات دوباره آغاز می‌شوند. علایم دیگر این بیماری، رنگ‌پریدگی، بی‌رمقی، دردهای شکم و سردرد است. در برخی از کودکان مبتلا این بیماری ت شدید شده و در برخی دیگر با افزایش سن به میگرن تبدیل می‌شود. این بیماری بیشتر در کودکان مشاهده می‌شود. دلیل اصلی این بیماری ناشناخته است.

(Spinal Muscular Atrophy (SMA

آتروفی عضلانی نخاعی (SMA) به اختلالات ارثی گفته می‌شود که به دلیل از دست دادن سلول‌های عصبی خاصی به نام نورون‌های حرکتی ایجاد می‌شوند. نورون‌های حرکتی، ضربات عصبی را از مغز یا نخاع به ماهیچه‌ها یا بافت‌های غددی منتقل می‌کنند. از دست دادن این نورون‌ها منجر به ضعف فزاینده ماهیچه‌ها و آتروفی خصوصا در شانه‌ها و پشت می‌شود.

برچسب‌ها: طنز , عجیب ترین بیماری های دنیا
[ جمعه هفدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 16:20 ] [ رامین ]

در همه ما یک حس مالکیت وجود دارد، در واقع آدم ها نسبت به هرچیزی که دوست دارند نوعی احساس مالکیت دارند و این حس ناشی از یک ترس درونی است، ترس از دست دادن.

شک از آن موضوعاتی است که در زندگی همه انسان ها وجود دارد اما گاهی می تواند حسابی دردسر آفرین شود و زندگی را ویران کند پس باید با آن برخورد کرد. اگر همسری شکاک دارید یا خودتان شکاک هستید یا قصد ازدواج دارید، این مطلب را بخوانید.

دو محور اصلی و بسیار مهم هر رابطه ای و به خصوص در زندگی مشترک اعتماد و احترام است و اگر هرکدام از این دو محور آسیب ببینند ممکن است رابطه کاملا از بین ببرد، در حقیقت این دو خط قرمز هایی هستند که هیچ گاه نباید از آن ها عبور کرد. به محض اینکه بی اعتمادی در رابطه ای به وجود بیاید رابطه به سمت ویرانی می رود. شک از آن چیزهایی است که می تواند هم احترام و هم اعتماد را در زندگی زناشویی از بین ببرد و به تدریج پناهگاه امن خانه و زندگی مشترک را به جهنمی تبدیل کند. هر کدام از ما دست کم یک بار در زندگی شک را تجربه کرده ایم ولی شک در هیچ کجا مثل زندگی مشترک نمی تواند مخرب باشد.

شک عشق را می کشد
وقتی آدم ها همدیگر را دوست دارند، به هم عشق می ورزند و به هم اعتماد دارند اما از لحظه ای که شک و عدم اعتماد و کنترل در رابطه ای به وجود می آید ذره ذره عشق بین زوجین رو به زوال و از بین می رود و دو طرف از هم دور می شوند البته اگر هردو طرف دست از شک و کنترل هم بر دارند دوباره می توانند باز به هم نزدیک شوند چون هیچ گاه عشق با نیت های منفی، عدم اعتماد و سوءظن نمی توانند باهم جمع شوند و در یک جا باشند.

صورت مسئله را پاک نکنید
متاسفانه ترس و نگرانی را در مکالمات اکثر آدم ها می بینیم. این روزها وقتی با آدم ها حرف می زنیم می بینیم که ترس و نگرانی پشت اکثر حرف ها و رفتارهای آن ها وجود دارد، در حقیقت از یک چیزی نگران هستند. حال اگر این نگرانی ها وارد زندگی مشترک شود، مثلا یکی از زوجین با خود مدام فکر می کند وقتی همسرش از او دور است « مبادا با کس دیگری حرف بزند! »، « مبادا از کس دیگری خوشش بیاید! » و…این مبادا ها که خود شخص آن ها را در ذهنش می سازد همه تبدیل به نگرانی های جدیدی در زندگی می شوند و فرد برای اینکه از آن ها خلاص شود شروع می کند به کنترل کردن طرف مقابل.

با این رفتارها فرد می خواهد صورت مسئله را در بیرون پاک کند، او به سراغ حل مسئله درون خودش نمی رود. در واقع افرادی که سوءظن های زیادی دارند و کنترل گر هستند در بیرون نباید به دنبال چاره باشند بلکه باید درون خودشان را درست کنند.

آن ها به خودشان شک دارند
در همه ما یک حس مالکیت وجود دارد، در واقع آدم ها نسبت به هرچیزی که دوست دارند نوعی احساس مالکیت دارند و این حس ناشی از یک ترس درونی است، ترس از دست دادن. در حقیقت پشت رفتارهای کنترل گر و سوءظن آمیز ترس از دست دادن وجود دارد. این افراد انگار در وجودشان چیزی را کم دارند و جای چیزی برایشان خالی است و می خواهند به نوعی این جای خالی را پر کنند، در حقیقت رفتارهای شکاکانه و سوءظن آمیز آن ها نسبت به بیرون و آدم مقابلشان نیست بلکه این شک نسبت به خودشان است و به نوعی طرف مقابل و اتفاقات مختلف آینه ای است برای آن ها تا خودشان را ببینند.

وقتی من نسبت به خودم شک داشته باشم یعنی به توانایی ها و دوست داشتنی بودن خودم شک دارد و شک دارم که آنقدر خوب باشم که طرف مقابل حاضر شود با من بماند. ولی اگر من اطمینان داشته باشم که آنقدر خوبم که طرف مقابل با من بماند دیگر به این نیازی ندارم با رفتارهای کنترل گر طرف مقابل را مجبور کنم که با من بماند یعنی دارای خودارزشی و اعتماد به نفس کافی هستم، باور دارم طرف مقابل به خاطر من در رابطه می ماند ولی کسانی که به خودشان و توانایی های شان شک دارند، فرافکنی کرده و به طرف مقابل شک می کنند چون می دانند آنقدر خواستنی نیستند که طرف مقابل در رابطه بماند.

یک هشدار
هرگونه رفتاری خارج از رفتارهای مرسوم حدود خانواده بسیار آسیب زننده است و می تواند رابطه و زندگی زناشویی را به سمت تعهد نداشتن پیش ببرد. تعهد از فاکتورهای اصلی ازدواج و یک رابطه است یعنی « من در برابر ازدواج، همسرم و رابطه مسئولم » اما می توان با انتخاب درست هیچگاه در زندگی مشترک چنین رفتارهایی را ندید مثلا اگر زوجین در همان زمان آشنایی برای ازدواج به شناخت صحیح و درستی از هم نرسیده باشند و بدون شناخت کافی باهم ازدواج کرده باشند ممکن است بعد از ازدواج از هم رفتارهای مشکوک ببینند یا اینکه حتی بعضی از زوجین در زمان آشنایی نیز رفتارهای شیطنت آمیز و ناپسندی را از هم دیده اند ولی آن ها را ندیده گرفته اند و بیش از حد مثبت نگر بوده اند در واقع اینجا هشداری است برای کسانی که هنوز ازدواج نکرده اند.

آن ها باید دقت کنند که مرحله آشنایی بسیار مهم است، بسیاری از رفتارهای شیطنت آمیز و مشکوک را می توان در همان دوران آشنایی تشخیص داد و باید متوجه بود اینگونه رفتارها نه تنها بعد از ازدواج بهتر نمی شوند بلکه به احتمال فراوان بدتر هم می شوند. مثلا اگر فردی که به خواستگاری شما آمده است، به اصطلاح بسیار دوست باز است و دوست دارد با همه رابطه ای باز داشته باشد، ببینید آیا می توانید این مورد را در زندگی مشترک تان تحمل کنید یا نه.

چرا همسرتان به شما تعهد ندارد؟
وقتی آدم ها در زمان مناسب، روابط مناسبی با دیگران ندارند، شاید بخواهند بعد از ازدواج این مورد را جبران کنند، مثلا اگر من هیچ گاه در محیط های اجتماعی چون دانشگاه یا محیط کار حاضر نشده باشم یا روابط سالم و کاری با افراد مختلف نداشته باشم ممکن است بعد از یک سنی و گاهی هم بعد از ازدواج، تمایل داشته باشم به سراغ شناخت آدم های مختلف بروم و ارتباطات متفاوت را تجربه کنم، البته تا اینجای کار مشکلی ندارد اما وقتی زیاده روی پیش می آید و تمایلاتی که یک روزی سرکوب شده و اکنون می خواهد خود را نشان دهد ممکن است جنبه ناپسند پیدا کند، البته کسانی که به سمت اینگونه رفتارهای ناپسند می روند چند حالت دارند یا آدم های تنوع طلبی هستند یا در زندگی شان جاهای خالی وجود دارد که در زمان مناسب به آن ها نپرداختند به همین خاطر به دنبال تجربه کردن می روند و حالت سوم، ممکن است الان در رابطه جای چیزهایی خالی باشد، مثل نبودن رابطه عاطفی و هم کلام نبودن و… به نظر من همه این ها راه فرار و نشان دهنده بی مسئولیتی است و باید سعی شود به همراه همسر این مشکلات را حل کرد.

آیا همسران باید یکدیگر راکنترل کنند؟
اگر همسرتان تمام وسایل شخصی و رفتارهای شما را کنترل می کند از موبایل و ایمیل گرفته تا جیب ها و…به نظر من نباید در مقابل این حالت کوتاه آمد، حفظ حریم شخصی برای هر فردی کاملا حیاتی است. به نظر من رابطه ای را که در آن یکی از زوجین یا هر دو همه چیز هم را چک می کنند، رابطه سالمی نیست. چک کردن یعنی عدم اعتماد، وقتی شما همه چیز همسرتان را کنترل کنید او نیز به خود اجازه می دهد که همه چیز شما را کنترل کند و در حقیقت شما در یک بازی گرفتار می شوید که مرتبا به دنبال پیدا کردن نقطه ضعف از یکدیگر هستید و به همین خاطر همه اعتماد بین تان از بین می رود. در این حالت به جای اینکه زوجین وقتشان را صرف اهدای عشق به هم کنند صرف اتهام زدن به هم و ایرادگرفتن می کنند. در این حالت هر طرف در رابطه احساس ناامنی می کنند.

حریم خصوصی کجاست؟
هر آدمی یکسری حریم و حدودی دارد که دوست ندارد که کسی وارد آن شود، این حریم یک چیز کاملا نانوشته است که برای هرکسی مهم است اما گاهی بعضی افراد آن حریم را حفظ نمی کنند و وارد حریم شما می شوند مسلما این مورد شما را ناراحت می کند و اگر به طرف مقابل تذکر ندهید روز به روز از او دورتر می شوید.

اگر زن و شوهر هم این حریم را رعایت نکنند ممکن است روز به روز از هم دورتر شوند. حریم های شخصی بسیار مهم است، در زندگی هر کدام از ما بخش هایی وجود دارد که فقط برای خودمان است و اصلا دلیلی ندارد فرد دیگری را وارد این حریم ها کنیم. این حریم شخصی برای افراد مختلف متفاوت است، ممکن است یک فردی ای میل ها و تلفن هایش در حریم شخصی اش باشد و ممکن است برای فرد دیگر مثلا ای میل هایش در حریم شخصی اش نباشد. به مرور می توان حریم شخصی آدم ها را فهمید.
به قول جبران خلیل جبران در کنار هم بایستید اما نه بسیار نزدیک.

وقتی خودتان مقصر هستید!
اگر از همان ابتدای زندگی زناشویی شروع به کنترل همسرتان بکنید از ترس اینکه مبادا او روزی نسبت به شما غیرمتعهد شود، در واقع ناخودآگاه او را به سمت غیرمتعهد شدن سوق می دهید، یعنی آنقدر کنترل هایتان همسرتان را از شما دور می کند که ممکن است به سمت غیرمتعهد شدن هم برود. اگر همیشه ترس از دست دادن همسرتان را دارید، دو راه بیشتر ندارید یکی اینکه از همان ابتدا و در دوران آشنایی آنقدر او را خوب بشناسید تا با توجه به شخصیت او این ترس تان برطرف شود و راه دوم اینکه، آنقدر در رابطه و زندگی زناشویی خود عشق و محبت بگذارید که همسرتان نتواند به کسی دیگری فکر کند و کاملا در زندگی با شما سیراب شود.


برچسب‌ها: همسرداری
[ جمعه هفدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 16:14 ] [ رامین ]
درباره وبلاگ

خنــده بر لب میزنم تــا کس نداند راز مــن
ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت
آسمان جای عجیبیست نمیدانستیم
عاشقی کار غریبیست نمیدانستیم
عمر مدیون نفس نیست نمیدانستیم
عشق کار همه کس نیست نمیدانستیم
سعی کن عظمت در نگاه تو باشد، نه چیزی که به آن می نگری
امکانات وب
. .
... .. .. پخش زنده آخرین اخبار شهرخبر IS

...  تی نیوز جستجوگر اخبار * ** *** ** *
داستان روزانه